Mobil

Xiaomi 11i HyperCharge geliyor: 15 dakikada tam şarj

Son yıllarda taşınabilir bölümün en güçlü isimlerinden olan ve yeni teknolojileri her geçen gün aygıtlarına kazandıran Xiaomi, şarj konusunda kendini bir oldukça geliştirdi. OPPO cephesinin uzun bir müddet domine ettiği süratli şarj teknolojisinin son birkaç yıldır öteki üreticiler tarafından da geliştirilmesi, epeyce yüksek şarj güçlerini ve en az mühletleri ortaya çıkardı. Xiaomi 11i HyperCharge’da bu betimlemeye uyan bir aygıt olarak geliyor.

28 Aralık tarihinde 12 serisinin tanıtmayı planlayan Xiaomi, üst seviye özellikler ile rakiplerinin önüne geçecek. Bilhassa yonga, ekran ve pil tarafı yeni amiral gemisi serisinde göz doldururken, lansamndan yaklaşık bir hafta sonra üst seviye şarj gücüne sahip bir telefon daha duyurulacak. Xiaomi 11i HyperCharge, 6 Ocak tarihinde piyasaya sürülecek.

Xiaomi 11i HyperCharge, 120W süratli şarj takviyesine sahip olacak

HyperCharge teknolojisi ile pazarda ses getirmeyi hedefleyen Xiaomi, epey kısa müddetlerde bataryanın tam şarj olabileceğini söylüyor. 120W süratli şarj teknolojisini Xiaomi 11i HyperCharge ile özdeşleştirmeyi düşünen üretici, Ocak ayının başlarında bu akıllı telefonu tanıtacak.

Şirketin resmi hesabından yapılan paylaşımda “Hindistan’ın en süratli şarj olan akıllı telefonu” ibaresiyle yer alan Xiaomi 11i serisi, evvelki tezleri doğrulayan ayrıntılarla dikkat çekti. Hakikaten art tarafta yer alan 120W ibaresi HyperCharge’ı doğrularken, 6 Ocak 2022 tarihi de lansmanın tarihini açıkça gün yüzüne çıkardı. Ayrıyeten tasarım tarafı da söylentilerin yanlışsız olabileceğini gösterdi.

Birtakım kaynaklar yeni Xiaomi 11i HyperCharge’ın Redmi Note 11 Pro+ ile birebir olacağını, sadece şarj gücünde değişiklik yapılacağını söylüyordu. Teaserda yer alan tasarım imgesi çok belirleyici olmasa da Note 11 Pro+’ı anımsatıyor.

Pekala siz bu şarj güçleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Süratli şarj teknolojisi bataryayı öldürüyor mu? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu