Donanım

PlayStation Türkiye’den PS5’in fiyatıyla ilgili açıklama geldi: “Fiyatta değişiklik yok”

Bildiğiniz üzere Son birkaç haftadır dolar bir epey değişkenlik gösteriyor. Bu da ister istemez tüm teknoloji eserlerini etkiliyor. Bilhassa Xbox’ın yeni kuşak konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S‘in fiyatı bir haylideğişkenlik gösteriyor. Geçtiğimiz saatlerde de PlayStation’dan PS5’in fiyatı ile ilgili bir açıklama geldi.

Fiyatta Değişiklik Yok

PlayStation Türkiye‘nin yaptığı açıklamaya nazaran PlayStation 5’in fiyatında bir değişiklik yok. Fiyat hala 7.499 TL. Yapılan açıklama tam olarak şöyle: “PlayStation®5 oyun konsollarının tavsiye edilen perakende satış fiyatlarında 2021’in birinci çeyreğinde vergi indirimine bağlı yapılan güncelleme sonrasında rastgele bir değişiklik olmadığını bilginize sunarız. PlayStation®5’in Ultra HD Blu-ray™ disk okuyucuya sahip modeli 7499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.”

PlayStation TÜrkiye’nin fiyatı bu şartlarda bile 7.499 TL’de tutması sahiden sevindirici bir haber. Lakin bildiğiniz üzere PS5’in stok durumu da bir epey külfetli ve siparişe açıldığında önemli manada sonlu adet ile satışa giriyor. Stokların biraz daha rahatladığı bir durumda fiyatlarda bir artış olur mu bilemiyoruz. 

Son olarak tekrar hatırlatmakta yarar var. Çeşitli alışveriş sitelerinde PlayStation 5, 10.000 hatta 15.000 TL üzerinde satılıyor. Bu satışların da katiyen resmi olmadığını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu