Oyun

Xbox İşvereninden PlayStation Açıklaması: “PS İçin Game Pass Kaçınılmaz”

Xbox’ın Game Pass abonelik servisi nitekim de epey başarılı. Oyun severler tarafından sevilerek kullanılan Game Pass hizmeti, öte yandan fiyat/performans açısından da oyuncuları Xbox safına katıyor. Game Pass abonelik hizmeti ile oyuncular abonelik sistemi dahilindeki oyunlara fiyatsız erişebiliyor ve ister Xbox’ta ister PC’de oynayabiliyorlarken, Xbox’ın rakibi PlayStation’da ise buna tam olarak karşılık gelen bir servis yok. PlayStation Plus abonelerine ayda 2 fiyatsız oyun veren Sony, farklı bir hizmeti daha devreye alıp almayacağı ise bilinmiyor. Lakin Xbox Lideri Phil Spencer’a nazaran bu kaçınılmaz.

Xbox Lideri Phil Spencer, Sony’nin PlayStation için kendi Xbox Game Pass sürümünü üretmesinin “kaçınılmaz” olduğunu söylüyor: “Her şeyi çözmüş üzere görünmek istemem lakin bence bu hakikat yanıt” diyen Spencer, kelamlarına “müşterilerimizin oynamak istedikleri oyunları, nerede oynamak istiyorlarsa oynamalarına müsaade vermek ve nasıl oynayacaklarını onlara bırakmak önemli. Rakibimizin de bunu yapmasını bekliyorum” halinde devam etti. 

Xbox Game Pass, Microsoft’un son birkaç yıldır oyuncular tarafından en sıcak biçimde karşılanan oyun projelerinden biri haline geldi. Game Pass ile geniş bir oyun kütüphanesi sunan Microsoft, bu kütüphaneye düşük maliyetle erişim sağladığı için oyun severler tarafından bir oldukça övülüyor.

Bilinenlere nazaran PlayStation tarafında da gibisi bir niyet hakim. Sony’nin PlayStation için kod ismi Spartacus olarak anılan bir sistem üzerinde çalıştığı düşünülse de bununla ilgili resmi bir bilgi şimdilik yok. Lakin Sony, PlayStation ile gibisi bir hareket gerçekleştirirse, Xbox için durum pek yeterli olmayabilir. Çünkü özel oyunlarıyla halihazırda tercih edilen PlayStation, çeşitli avantajlar sunan Game Pass türevi bir oyun sistemi ile Spencer’ı bu kelamlarına pişman edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu