Donanım

Intel NUC 11 Essential bütçeye hitap ediyor

Intel’in küçük PC pazarında referans maksadıyla hazırladığı NUC konsepti tahminen de firmanın en uzun ömürlü bilgisayar programı oldu. Bugüne kadar her yeni Intel işlemcisiyle güncellenen konseptin hem performansa hem de bütçeye hitap eden kategorileri mevcut. Intel NUC 11 Essential bütçeye yönelik versiyon olacak dikkat çekiyor. 

Intel NUC 11 Essential özellikleri neler?

Intel NUC 11 Essential bilgisayar kasası geçen yıl başlarında piyasaya çıkan 10nm sürecindeki Tremont işlemcileri temel alıyor. Jasper Lake mimarisini temel alan bu işlemciler Celeron ve Pentium olarak bildiğimiz serilere ilişkin. 

2 ve 4 çekirdekli olan işlemciler 3.3GHz suratına kadar çıkabiliyor. Grafik ünitelerinde de bir ölçü artış yaşanıyor. Kasada 32GB’a kadar 2400-2933 MHz RAM bellek, 64GB eMMC depolama, M.2 2280 SATA yuvası, NVMe yuvası ve 10W TDP kıymeti mevcut. Temas tarafında ise HDMI 2.0b, DP 1.4, USB 3.2, USB 2.0, WiFi 5, Bluetooth 5.0 yer alıyor. 

Daha çok konut ve ofis kullanımına yönelik olan Intel NUC 11 Essential konsepti 4GB RAM başlangıç düzeyine sahip. Şimdi fiyat bilinmiyor lakin evvelki kuşak barebone olarak 199$’dan başlıyordu. 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu