Mobil

Uygun fiyatlı iPhone hakkında tüm bilinenleri değiştirecek sav

Apple, uygun fiyatlı iPhone SE ailesini en son 2020 yılında güncelledi. Bu modelde iPhone 11’deki A13 Bionic işlemciye yer veren şirket, tasarım olarak ise iPhone 8‘in kasasını kullanmıştı. İki yıldır yenilenmeyen iPhone SE’nin 3. nesli argümanlara nazaran Apple’ın bu yıl düzenleyeceği aktiflikte karşımıza çıkacaktı.

Bir müddettir hakkında söylentiler dolaşan 2022 model iPhone SE hakkında yeni bir argüman ortaya çıktı. Ünlü Apple analisti Ross Young’un dal kaynaklarından edindiği bilgilere nazaran, telefon iPhone SE+ 5G olarak isimlendirilecek.

iPhone SE+ 5G bu yıl geliyor

Ross Young’un paylaşımına nazaran, üçüncü jenerasyon iPhone SE’nin ismi iPhone SE 3 yahut iPhone SE 2022 olmayacak. Apple, en son iPhone 8 serisinde kullandığı Plus takısını bu sene geri getirecek. Bu yılki birinci Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen uygun fiyatlı iPhone SE Plus 5G‘nin ekranı ise beklendiği üzere 5.7 inç yahut 6.1 inç boyutunda olmayacak.

Ünlü Apple analisti, iPhone SE Plus 5G’nin iPhone SE 2020 ile tıpkı dizayna yani 4.7 inç LCD ekrana sahip olacağını öne sürdü. Yeni modelin, evvelki iPhone SE’ler ile ortasındaki en büyük fark ise; işlemci ve 5G dayanağı olacak. Teknoloji devi, iPhone 13 serisinde kullandığı A15 Bionic yonga setine iPhone SE Plus’ta da yer verecek.

Daha büyük model için 2023’e işaret etti

Hatırlanacağı üzere 2022 model iPhone SE’nin 5.7 yahut 6.1 inç ekranla geleceği söyleniyordu. Fakat Ross Young’un yeni savı şu ana kadar bilinen her şeyi bir kenara itti. Analiste nazaran dördüncü kuşak iPhone SE, 2023 yılında karşımıza çıkacak. Bu model ise ‘iPhone SE 3’ biçimde isimlendirilecek. Yani daha iPhone SE+ 5G tanıtılmamışken; daha büyük ekranlı iPhone SE de netlik kazanmaya başladı.

Pekala ya sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu