Mobil

Apple, App Store’a daha fazla AR/VR içeriği getirecek

Farklı teknoloji alanlarına yatırımlarını sürdüren Apple, yakında yeni bir karma gerçeklik başlığı piyasaya sürmeyi planlıyor. AR ve VR teknolojiler hakkında açıklamalarda bulunan Apple CEO’su Tim Cook, App Store’da VR ve AR kategorilerinde yaklaşık olarak 14.000 uygulamaya sahip olduklarını ve yatırımların arttıkça bu sayının da yükseleceğini lisana getirdi.

Yeni başlık 2023 yılında piyasaya sürülecek

Bilindiği üzere kullanıcıyı büsbütün sanal bir ortama getiren VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisinden farklı olarak gerçek dünyanın üzerinde değişiklikler sunabilen AR teknolojisi, son devirlerde bilhassa Metaverse ile büyük ses getirdi. Metaverse alanında sorulan sorulara ise Cook, ”Bu alanda çok fazla potansiyel görüyoruz ve buna nazaran yatırım yapıyoruz” dedi.

Apple imzalı karma gerçeklik başlığı kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, en son 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yeni aygıt 2023 yılına ertelemişti. Bu mevzuda araştırma ve geliştirme grubunun çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen CEO, piyasada olmayan teknolojilere büyük yatırımlar yapıldığını söyledi.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Apple, VR ve AR yatırımlarını arttırıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu