Mobil

5G’den Muhafazayı Vaat Eden “Sözde” Aygıtlar, Tehlikeyi Kendileri Getiriyor!

Hollanda nükleer güç bakanlığı, anti-5G kolye, bilezik, kol bandı ve göz maskelerini, kullanıcılarına ziyan verebileceği münasebeti ile yasakladı. 

Bakanlık, Hollanda Ulusal Halk Sıhhati ve Etraf Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan bir araştırmada bu kelamda radyasyondan korunma aygıtlarının birçoğunun aslında kendilerinin “” ziyanlı düzeylerde iyonlaştırıcı radyasyon yaydığının bulunduğu ortaya çıktı. Her ne kadar düzeyler düşük olsa da, bunları daima giymek, uzun periyotta bireylere ziyan verebilir.  

Yapılan açıklama, “Test edilen tüketici eserleri radyoaktif unsurlar içeriyor ve bu nedenle daima olarak iyonlaştırıcı radyasyon yayıyorlar, böylelikle kullanıcıyı radyasyona maruz bırakıyorlar. İyonlaştırıcı radyasyona maruz kalmak olumsuz sıhhat tesirlerine neden olabilir” biçiminde.

Yasaklanan eserler ortasında Energy Armor uyku maskesi, Quantum kolye ve Magnetix tarafından üretilen çocuk bilezikleri yer alıyor.

Hülasa 5G’nin çok radyasyon yaydığına yönelik temelsiz iddialara inananlar için piyasaya sürülen bu tip aygıtlar, aslında kendileri tehlike saçıyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu