Mobil

Spotify, podcast pazarına yatırım yapmaya devam ediyor

Spotify, podcast yatırımlarına devam ediyor. Şirket, radyo yayıncılarına mevcut ses içeriklerini isteğe bağlı olarak podcast içeriğine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için özel bir araç sunan Avustralya merkezli Whooshkaa‘yı satın aldığını duyurdu.

Spotify’dan podcast yatırımları

Spotify, bir müddettir podcast teknolojileri pazarındaki şirketleri bünyesine dahil ediyor ve platfoma her geçen gün yeni podcast özellikleri ekliyor. Podcast barındırma ve reklam şirketi Megaphone ve podcast keşif platformu Podz’u satın alan şirket, tıpkı vakitte Gimlet , Parcast ve The Ringer üzere podcast stüdyolarını da şirkete ekledi. Spotify’ın bu alanda son atağı ise Whooshkaa oldu.

Şirket, satın aldıkları Whooshkaa’nın teknolojilerini, geçtiğimiz yıl 235 milyon dolara satın aldığı Megaphone’a entegre edeceklerini açıkladı. Spotify’ın blog gönderisinde: “Whooshkaa’nın yayından podcast’e teknolojisinin Megaphone’a entegrasyonuyla radyo yayıncıları, mevcut ses içeriklerini bir podcast’e daha kolay ve süratli bir formda dönüştürebilecek ve yayıncılar, Megaphone’un sanayi önderi, farklılaştırılmış araç ve teknoloji paketine erişebilecekler.” sözleri yer aldı.

Spotify, Whooshkaa’yı satın almasının ayrıntılarını açıklamadı fakat şirketin podcast pazarında yatırım yapmaya devam edeceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu