Mobil

Galaxy S21 FE’nin cep yakacak ekran tamir fiyatı sızdırıldı

5-8 Ocak tarihleri ortasında gerçekleşecek CES 2022 etkinliğinde Samsung Galaxy S21 FE 5G modelinin tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonun posterlerinden teknik özelliklerine, satış fiyatına varana kadar neredeyse bütün ayrıntıları sızıntılarla ortaya çıktı. Hakkında hiçbir sürpriz kalmayan Galaxy S21 FE 5G şimdiyse tamirat fiyatları ile gündeme geldi.

Galaxy S21 FE 5G’nin yedek tamir kiti ortaya çıktı

Slovenya merkezli bir telefon tamir merkezi Mobistekla, Galaxy S21 FE 5G’ye ilişkin olduğu tez edilen yepyeni yedek tamir kitinin fotoğraflarını ve fiyatını paylaştı. Aygıtın ekranını eksiksiz değiştirmek için istenen fiyat 185 Euro olarak belirlendi. Bu da ülkemizdeki şimdiki döviz kuruna nazaran aşağı üst 2300 TL’ye karşılık geliyor.

185 Euro’luk paketin yanı sıra, yalnızca cam kısmı olan ve çerçevesiz bir seçenek de mevcut. Mobistekla, bunun Avrupa fiyatını da 119 Euro olarak açıkladı. Ülkemizdeki yeni döviz kuruna nazaran yaklaşık 1500 Türk Lirası’na karşılık geliyor. Bu bilgiler şahsen Samsung tarafından paylaşılmadığı için, resmi teknik servisin istediği fiyatların daha farklı olması da mümkün.

Galaxy S21 FE’nin beklenen özellikleri

Sızan bilgilere nazaran, Galaxy S21 FE modeli Qualcomm Snapdragon 888 ve Exynos 2100 olmak üzere iki farklı işlemci seçeneğine yer verecek. Snapdragon 888 aygıtın ABD sürümünde kullanılacakken; Samsung’un ürettiği Exynos 2100 Avrupa varyantında yer alacak. Akıllı telefon Türkiye’de satılması durumunda Exynos 2100’e sahip olacağı kestirim ediliyor.


Galaxy S21 FE’ye ilişkin olduğu sav edilen fotoğraf

Galaxy S21 FE’nin ekran özelliklerine bakacak olursak, 6,4 inç AMOLED ekrana sahip olacak. 120Hz yenileme suratını destekleyen model, cama gömülü bir parmak izi sensörüne de yer verecek. Kamera tarafında da tezli olan telefon, 32 Megapiksel özçekim kamerası bulunduracak. Art tarafta ise 12 Megapiksel ana + 12 Megapiksel ultra geniş ve 8 Megapiksel 3x telefoto suramı barındıracak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu