BilimTeknoloji

Samsung TV’lere NFT takviyesi geliyor

CES 2022 öncesinde fuarda sergileyeceği eserleri tanıtan Samsung, yeni TV’lerinde yer alacak bir platformu da duyurdu. Teknoloji devi, 2022 TV’lerinden itibaren gelecek TV’lerinde NFT’leri incelemeye ve satın almaya yarayacak bir NFT Platformu sunacak.

Samsung’un MicroLed, Neo QLED ve The Frame modellerinde kullanılabilecek olan platform, kullanıcıların çeşitli pazar yerlerinden çekilen satılık NFT’lere göz atmalarına ve bunları TV üzerinden satın almalarına imkan tanıyacak.

NFT’ler özgününe yakın bir kaliteyle görüntülenebilecek

Samsung’un yeni platformu sayesinde kullanıcılar, satın almadan evvel bir NFT’yi ön izleyebilecek ve bir NFT’nin geçmişi ve blok zinciri meta bilgileri hakkında bilgi edinebilecek.

Samsung açıklamasında: “2022’de Samsung, dünyanın birinci TV ekranı tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri toplayıcısını tanıtıyor; bu, en sevdiğiniz sanat yapıtlarına göz atmanıza, satın almanıza ve tek bir yerde görüntülemenize imkan tanıyan çığır açan bir platform.” sözlerine yer verdi.

NFT oluşturucuları da düşünen şirket, yeni Akıllı Kalibrasyon teknolojisiyle oluşturucuların evvelden belirlediği kıymetlere nazaran TV ayarlarını otomatik ayarlayarak NFT’lerin mümkün olduğunca aslına sadık bir formda görüntülenmesini sağlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu