BilimTeknoloji

FTX, Japon kripto borsası Liquid’i satın aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, Japonya merkezli bir kripto para borsası olan Liquid’i satın aldı. Bu satın alma sürecine kripto para borsasınına bağlı olan Quoine Corporation ve Quoine Pte isimli yan kuruluşlar da dahil edildi.

FTX ve Liquid, Japonya’da Büyüyecek

Kripto para borsası FTX, Japonya’nın lisanslı kripto borsası Liquid’i satın aldı. Kelam konusu satın alma sürecini FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter hesabı üzerinde duyurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şu biçimde açıklama yaptı:

“FTX, Japonya’daki müşterilerimize eser ve hizmetler sunmak için FSA’ya kayıtlı bir kripto varlık borsası da dahil olmak üzere Liquid şirketler kümesini satın aldığını duyurmaktan memnunluk duyuyoruz”

Yapılan açıklamaya nazaran FTX’in Japon kullanıcıları, Quoine’nin ticaret platformuna taşınacak. Ayrıyeten satın alma sürecinin, klâsik kapanış şartlarının yerine getirilmesine bağlı olarak Mart 2022’de tamamlanması bekleniyor.

Bunun yanında bu mutabakat ile FTX, Liquid ile mevcut Japon kullanıcılarına Japon maddelerine uygun hizmetler sağlayacak. Böylelikle FTX ve Liquid, Japonya’daki kurumsal müşterilere hizmet vermek için birlikte çalışacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • FTX, Japon kripto borsası Liquid’i satın aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu