BilimTeknoloji

Renault Austral’in render manzaraları ortaya çıktı: Kadjar’ın yerini alacak

Kolesa.ru internet sitesi, Renault Austral‘in render imgelerini yayınladı. Yeni crossover, 2015’in Mart ayında Cenevre Araba Fuarı’nda tanıtılan Kadjar‘ın yerini alacak. Daha evvel tekraren kere yeni Austral’ın teaser imajlarını yayınlayan Fransız araba üreticisi, son olarak aracın iç yerine ait görseller paylaşmıştı.

Renault Austral, ismi de dahil olmak üzere Kadjar modelinden besbelli halde farklı olacak. Austral, Latince australis yani “güney” sözünden geliyor. Renault Austral dış görünüm olarak, 2021’in Eylül ayında piyasaya sürülen yeni elektrikli Megane‘ı andırıyor. Araç, CMF-C/D mimarisi üzerine inşa edilecek, fakat boyut açısından hem Qashqai‘den hem de Kadjar‘dan biraz daha büyük olacak.

Motor seçenekleri

Renault Austral’de dizel seçeneğine yer verilmeyeceği ve yalnızca hibrit motorla sunulacağı bildiriliyor. Alıcılar, 12 volt yarı hibrit takviyesine sahip 1.3 TCe ünite ve 48 volt yarı hibrit teknolojisine sahip 1.2 TCe ünite ortasında tercih yapabilecekler. Şirkete nazaran yeni motorlar düşük CO2 emisyonlarıyla dikkat çekecek ve 200 beygire kadar güç sunacak. Renault Austral’in ilkbahar aylarında tanıtılması bekleniyor. Kesin tarih şimdi aşikâr değil.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Renault Austral’in birinci render imajları ortaya çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu