Oyun

Casper Excalibur’dan Öğrencilere Tatil Rehberi

“Bir tatili tatil yapan en keyifli şeyler?” sorusu 100 öğrenciye sorulsa, alınabilecek en tanınan karşılıklar; “Doyasıya oyun oynamak ve dizi/film seyretmek!” olur. Gençliğin nabzını güç ve performans bilgisayarı Excalibur ile ölçen Casper da sömestir tatiline giren öğrencileri unutmadı ve keyifle yapılacak tam sıralı “Excalibur’un Keyifli Tatil Rehberi” listesini yayınladı.

Oyun Oynamadan Asla Diyenlere

Oyuncuların beklentilerine ve gereksinimlerine yönelik binlerce çeşit özellik ortasından profesyonelce özelleştirebildikleri oyuncu bilgisayarlarını geliştiren Casper Excalibur hangi oyunu oynayacakları konusunda kararsız kalan öğrencilere rehberlik edecek son günlerin en heyecan verici oyunlarını listeledi.

1. Spor tutkunlarını şöyle alalım. İster laptop ister masaüstü oyun bilgisayarı olsun, bir öğrencinin futbol ve basketbol aşkını sorgulamaya hiç gerek yok. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan FIFA 22 ve NBA 2K22 spor oyunları ortasında popülerliğini koruyor. Kim bilir tahminen Kylian Mbappe ile FIFA’da atılacak çok gol, Lebron James ile 2K22’de basılacak çok smaç vardır.

2. Tüm vakitlerin en yeterli yarış oyununda gaza basılsın. Evet, birçok öğrencinin tatil boyunca ekranından kalkmayacağı efsane yarış oyunlardan biri de Forza Horizon 5. Oyunculara sunduğu açık dünyaları her seferinde birçok aktiflik, araç ve doyasıya cümbüş ile dolduran Forza’nın keyfine Intel’in 11. Kuşak işlemcileri ve NVIDIA’nın RTX ekran kartları ile donatılan Excalibur oyun bilgisayarlarında varmanın tam sırası.

3. Aksiyon severler için en karizmatik vazifeler. Video oyun bölümü içerisinde tahminen de en karizmatik karakterlerden biri Casus 47, her öğrencinin hayalini süslüyor. 2021’e damgasını vuran Hitman 3, bu sömestirde de öğrencilerin misyon listesinde. Bir öteki oyun ise uzun müddettir PC’ye gelmesi beklenen oyunların oyunu, ödül avcısı God of War! Artık bilgisayarlarda da oynanabilen oyun için öğrencilerin sabahlayacağı günlere merhaba.

Bu Sömestir İzlenmesi Gereken Dizi ve Sinemalar

Ödüllü dram sinemaları mi yoksa herkesin öve öve bitiremediği oyunu olan diziler mi? Öğrencilerin laptoplarını açıp bu tatilde de büyük kararsızlık yaşayacağı o anlarda Excalibur farklı tatlardaki teklifleriyle yardımcı olmak istiyor.

1. Sinemalarda kaybolmak isteyenler. Başrollerini François Cluzet ve Omar Sy’ın paylaştığı, komedi-drama tipindeki 2011 imali Fransız sinema Can Dostum, tatilde dostlarını özleyecek olan öğrenciler için farklı bir tattaki sinema önerisi iken, Chris Gardner’ın biyografisi niteliğinde olanve başrolünü Will Smith’in canlandırdığı, gerçek hayattan uyarlanan 2006 imali Umudunu Kaybetme de izlenmesi gereken sinemalar ortasında.

2. Aradığınız dizileştirilen oyunlar mı? Herkesi keyifli derecede şaşırtan ve kendi dünyalarının içine alan The Witcher ve Arcane dizileri öğrencilerin sıralı listesinde en başlarda yer alıyor. Polonyalı müellif Andrzej Sapkowski’nin tıpkı isimli kitap serisine dayanan ve oyunu da piyasaları kasıp kavuran The Witcher dizisi bir solukta izlenecekler ortasında. Riot Games’in geliştiricisi olduğu dünya çapındaki en tanınan oyunlardan olan League of Legends (LoL) oyununun dizi versiyonu Arcane de heyecanlı ve sinematik dünyası ile izleyenleri etkiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu