Mobil

Android telefonlar için davet engelleme uygulamaları

Davet engelleme teknolojisi, birkaç yıl evvel tanıtıldığından bu yana çok yol katetti. Akıllı telefon üreticileri günümüzde varsayılan olarak pek çok arama engelleme mümkünlüğü sunar. Lakin bunun yanı sıra aramaları engellemenize yardımcı olacak üçüncü taraf uygulamalar da bulunuyor.

Tanımadığınız şahısların, tele-pazarlama şirketlerinin ya da konuşmak istemediğiniz bireylerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Neyse ki istenmeyen arama meselesini çözmenin kesin bir yolu bulunuyor. Bunun için yapmanız gereken Android davet engelleme uygulamaları ortasından sizin için en uygun olanı kullanmak.

Andorid davet engelleme uygulamaları

1. Numara Engelleme-Call Blacklist

Hayli sevilen ve tanınan olan Call Blacklist, davet engellemesinin yanı sıra SMS engelleme özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu sayede istemediğiniz bireylerden gelen davetleri ve SMS’leri engellemeniz mümkündür. Uygulama, rehberinizden gelen aramaları, ileti ve arama kayıtlarını engellemenizi sağlıyor. Birebir vakitte oluşturmuş olduğunuz listeyi diğer telefondaki uygulamaya da yükleyebilirsiniz.

2. Mr. Number-Caller ID & Spam Protection

Android için fiyatsız olan en yeterli davet engelleme uygulamaları ortasında Mr. Number-Caller ID & Spam Protection yer alıyor. Bu uygulamada da aramaların yanı sıra bildirileri engellemenize imkan sağlar. Rehberinizde kayıtlı olan şahıslar ortasından seçebilir ya da direkt olarak bir numara girebilirsiniz.

3. Should I Answer?

Bu uygulama sizlere gelen aramayı cevaplarken bilgileri de tam manasıyla sağlıyor. Bilhassa dolandırıcıları ve istenmeyen aramaları kategorilere ayırır. Bilmediğinizi bir numaradan davet aldığınızda uygulama, telefon numarası derecelendirmesini gösterir. Çevrimdışı bir halde çalışan uygulama en âlâ davet engelleme uygulamaları ortasında yer alıyor.

4. Whoscall-Arayan ID ve Mahzur

İstenmeyen davetlere karşı zahmetsiz bir engelleme isteyenler için epeyce ülkü bir uygulamadır. Arayan kişinin kimliğinizi öğrenmenizi sağlayan özelliğiyle de epeyce dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, kendileri içim bir kimlik oluşturarak daha ferdî bir Whoscall kartı alabiliyor.

5. Call Control

Can sıkıcı tele-pazarlamacılardan ve bilinmeyen numaralardan kurtulmanıza yardımcı olacak Call Control, bildiri engelleme özelliğine de sahiptir. Fiyatsız olan uygulama, arayan kişinin de kim olduğunu bilmenize yardımcı olur. Tüm bu özellikleriyle en uygun davet ve bildiri engelleme uygulamaları ortasında yer alıyor.

Sizin bu uygulamalar hakkında görüşleriniz nelerdir? Yorumlar kısmında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu