Oyun

Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2

 
Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları listesine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Birinci listeye ulaşmak için: 
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
 
Nisan ayının başka haftalarında çıkış yapacak oyunlar listesi hazırlanıyor. 
 
– Dice Kingdoms (3 Nisan: tam sürüm, kent kurma, sıra tabanlı, strateji)
 
 
 
Fivemid Studio tarafından geliştirilen ve tıpkı takım tarafından yayınlanacak olan kent kurma, sıra tabanlı, strateji oyunu Dice Kingdoms, 3 Nisan tarihinde oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Erken erişim sürümü olarak çıkış yapacak olan bu oyun içerisinde tıpkı taşınabilir oyunlardan aşina olduğumuz bir yapı bizleri karşılıyor olacak. Oyun içerisinde büyük bir kent kurmaya çalışacak ve bu kentimizi geliştirecek ve öteki düşmanlara karşı savunmaya çalışacağız. Oyun içerisinde çevrimiçi çok oyunculu bir yapı benimsenmiş durumda ve bu yapı ile birlikte birçok kente karşı akınlar planlayabilecek ve bu kentlerden gelen taarruzlara karşı kendimizi koruyabileceğiz.
 
Oyunun tıpkı Lords Mobile ve Clash of Clans üzere üretimlerden esinlenildiği görülüyor. Bunun PC versiyonunun olduğunu varsaydığımız bu imal içerisinde tekrar kentimizi korumak için birçok ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde ne inşa edeceğimize ve neler yapabileceğimize büsbütün biz karar verecek ve stratejik planların önceliğini büsbütün biz belirleyeceğiz. Oyunda tekrar savunma kuleleri kurabilecek, kendi üretimimizi yapabilecek ve ana merkezimizi daha da genişletebileceğiz. Oyun içerisinde denizlerle kaplı bir adada bulunacağız. Bu adamızı genişleterek daha fazla bölgeleri açılabilecek ve öbür bölgelerle birlikte gerek ticaret gerekse ikili bağlantılara girebileceğiz.
 
 
 
Oyunda kaynak toplamak ve üretim yapmak epeyce ehemmiyet arz edecek. Zira bu kaynaklarla ve üretim ögeleri ile birlikte kentimizi geliştirebilecek ve büyütebileceğiz. Bunun içerisinde ne kadar verimli bir üretim hakkımız olursa o derece süratli bir halde yükselebileceğiz. Oyun içerisinde tekrar öteki kent kurma ve simülasyon oyunlarından aşina olduğumuz çeşitli doğal afet mekaniği bulunacak. Bu doğal afetlerle birlikte kentimizin bir yandan yanışını ve batışını izleyebilecek ve bundan sonrasında tamire geçebileceğiz. Oyunda tekrar temel hedefimiz zafere ulaşmak olacak ve bu zafere ulaşma konusunda da kentimiz büyütecek ve ataklara karşı kendi toprağımızı muhafazaya çalışacağız.
 
Oyunda doğal isminden de anlaşılacağı üzere bir zar atma mekaniği bulunacak. Bu zar atma mekaniği ile birlikte çeşitli kaynaklar toplayabilecek ve bu kaynaklarla bir arada kendimizi daha süratli ve daha verimli bir biçimde büyütmeye çalışacağız. Oyunda bir yandan kentimizi büyütürken bir yandan da öteki bölgelere atılmaya çalışacak ve medeniyetler ortası bir kültür etkileşimi içerisinde olmaya çalışacağız. Oyunda savunma kuleleri ve savunma düzenekleri inşa edecek, bu savunma sistemleri ile bir arada öbür oyunculara karşı kendimizi koruyabileceğiz.
 
 
 
Oyun içerisinde küçük küçük adacıklar bulunacak ve bu adacıkların her birinde farklı bir oyuncular yer alacak. Üstte da bahsettiğim üzere çevrimiçi çok oyunculu bir yapı bizleri bekliyor olacak. Bu üretim içerisinde öteki oyuncularla birlikte klasik internet tabanlı strateji oyunlarında olduğu üzere kendimize savunabilecek ve burada öbür adaları işgale kalkışabileceğiz. Oyun içerisinde rekabet edebileceğimiz birçok oyuncu ve bölge bulunacak, bu bölgeleri ele geçirmek ve onlara karşı kendimizi savunmak ise büsbütün bizim işimiz olacak.
 
Oyun içerisinde aksiyon mekaniği ortasında sıra tabanlı strateji ögeleri bizleri bekliyor olacak. Oyunda tekrar baht faktörleri, fetih faktörleri ve öbür ögeler çok ehemmiyet arz edecek. Oyun içerisinde bulunduğumuz durum, bulunduğumuz pozisyon ve kentimizin yapısı stratejik planlar konusunda ön planda olacak ve buna nazaran hareket etmemiz gerekecek.
 
Ne inşa edeceğimizi ve nasıl bir yapıda kurulacağımızı büsbütün bize ilişkin olduğu bu strateji kent kurma oyunu içerisinde öncelikli gereksinimleri kendimiz belirleyecek, bu muhtaçlıklar doğrultusunda kentimizi büyütmeye çalışacağız ve bu sayede daha da genişlemeye başlayacağız. Oyun içerisinde hem nüfusumuzu artırabilecek hem de üretim çizgimizi yükseltebileceğiz. Ne kadar çok üretim sınırına ve kaynağa sahip olursak o kadar çok yapıyı inşa edebilecek ve kısa müddette büyük bir medeniyet haline gelebileceğiz. Oyunda başka oyunculara karşı süratle büyümeye çalışırken onlardan gelen karşı akınlara karşı da kendinizi savunmamız gerekecek.
 
 
 
Oyun içerisinde isminden de anlaşılacağı üzere ve üstte da bahsettiğim üzere bir zar atma mekaniği olacak. Bu zar atma mekaniği büsbütün kaynak toplama üzerine kurulmuş durumda. Yani zarları atarak çeşitli kaynakları elde edebilecek ve kendi kurduğumuz kenti daha da büyütebileceğiz. Oyun içerisinde daha fazla zar atmak için çeşitli konutlar ve yapılan inşa edilecek ve en çok gereksinim duyduğumuz ögeleri bu zarlar dahilinde karşılayabileceğiz. Oyunda tekrar afet riskleri yer alacak. Bu afet risklerine karşı kentimizi en düzgün formda müdafaaya çalışacağız ve kaynakları olabildiğince verimli bir formda harcamaya başlayacağız.
 
Oyun içerisinde bir yandan kentimizi büyütmeye çalışırken başka yandan ise başka oyunculara karşı aksiyona ve savaşa giriş yapacağız. Oyun içerisinde kendi ordularımızı ve askerlerimizi üretebilecek ve bu ürettiğimiz askerlerle bir arada başkalarının ana merkezine ve bölgelerine ataklar gerçekleştirebileceğiz. Akınlar gerçekleştirdikten sonra zafere ulaşırsak çeşitli kaynaklar elde edebilecek ve bu bölgeye ele geçirme hakkımız doğacak.
 
 
 
Oyun içerisinde atıldığımız bu sıra tabanlı strateji üretiminde öncelikli olarak amaçları seçecek, seçtiğimiz bu maksatlar doğrusunda askerler otomatik olarak bu yapılara saldırmaya başlayacak. Oyun içerisindeki bu yapı büsbütün otomatik olarak gerçekleştirilecek ve bizim seçimlerimizle bir arada savaşlar otomatik olarak bitecek. Oyun içerisinde stratejik binaları yağmalamak çok ehemmiyet arz edecek. Münasebetiyle bunların belirlenmesi bizim açımızdan gerekli bir durum olacak.
 
Oyunda olağan askerlerin savaşı dışında bir de kullanabileceğimiz çeşitli özel güçler bulunacak. Bu özel güçler ortasında çeşitli dalgalar atabilecek, üstten bir göktaşı fırlatabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunda bu usul özel öğeler ve objeler de bulunacak münasebetiyle bir savaşa kazanmamız ve bu savaştan galip çıkmamız için bu özel ögeleri ve özel güçleri de kullanmamız gerekecek.
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere toparlayacak olursam birçok ayrıntı bizleri bekliyor olacak. Oyunda sıra tabanlı strateji mekaniğinin yanı sıra kent kurma ve simülasyon ögeleri bulunacak. Bu ögelerin harmanlandığı üretim içerisinde kendi kentimizi ve medeniyetimizi kurmaya ve büyütmeye çalışacağız. Kurduğumuz bu kentle bir arada nüfusumuzu arttıracak ve çeşitli askerler basabileceğiz. Bu askerlerle ve kule savunmaları ile bir arada kendi kentimizi ve bölgemizi savunabilecek ve bulunduğumuz bu adayı çepeçevre sarabileceğiz. Oyunda tekrar öbür oyunculara karşı kendimizi savunmak için birçok hücuma çıkabilecek ve bu akınlarla bir arada çeşitli kaynaklar toplayabileceğiz.
 
 
 
Oyunda yeniden kaynak toplamak için zar mekaniği sistemini kullanabileceğiz. Ne kadar çok zar toplarsak o kadar çok kaynağı elimizde bulunduracağız. Oyunda zar atmak için çeşitli binalar ve yapılar inşa etmemiz gerekecek. Ne kadar çok binaya ve yapıya sahip olursak o derece zar atabileceğiz. Bu zarlarla birlikte hem üretim sınırımız hem de kaynaklarımız elimizde olacak.
 
 
 
Mobil oyunlara benzeri halde karşımıza çıkacak olan bu üretim PC platformuna 3 Nisan tarihinde erken erişim sürümü olarak geliyor. Erken erişim sürümü boyunca oyuncuların geri bildirimlerinin önemseneceği ve bu süreçte yeniliklerin getirileceği ve yanılgıların giderileceği söyleniyor. Erken erişim sürümünü ne kadar süreceği belirli değil hasebiyle en azından biz 6 aylık bir süreci bekliyor olacağız. Oyunun şu anda Steam üzerinde bir demo sürümü de bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını deneyebilir ve temel mekaniğini öğrenebilirsiniz.
 
– Supplice (6 Nisan: retro, nişancı, aksiyon)
 
 
Mekworx tarafından geliştirilen ve Hyperstrange tarafından yayınlanacak olan retro, nişancı, aksiyon oyunu Supplice, 6 Nisan tarihinde geliyor. Retro şekli bu üretim içerisinde eski Doom esintileri yer alıyor. Oyun içerisinde birinci şahıs kamera bakış açısı bulunuyor ve bu  kamera bakış açısıyla birlikte karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisine farklı farklı bölgeler bulunuyor ve bu bölgeler ortasında geçiş yapabiliyor, bu bölgeleri düşmanlardan temizlemeye çalışıyoruz. Oyunda yeniden seçebileceğimiz farklı farklı silahlar, kullanabileceğimiz farklı tıpta objeler ve daha fazlası yer alıyor.
 
90’ların FPS üslubunu benimseyen ve bizlere retro esintili bir üslubu sunmayı hedefleyen bu üretim içerisinde üstte da bahsettiğim üzere Doom esintileri bulunuyor. Bu esintilerin yer almasının sebebi Doom modlama topluluğundan ilham alması. Bu topluluktan ilham almasından ötürü bu esintilerin kesimlerini görebiliyoruz. Oyun içerisinde yer alan silahların yapısından animasyonlara ve oradan daha fazlasının benzerlik olduğunu görebiliyoruz. Bu sebeple iki oyunun esasen birbirine benzerliği konusunda üzerinde tartışmamıza gerek yok. Gerek fragmanlarda yahut oynanış görüntülerini izlediğimiz vakit direkt olarak gözümüze bu çarpıyor.
 
 
Oyun içerisinde tekrar süratli aksiyon sahneleri, alev silahları ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda karşımıza farklı farklı düşmanlar çıkıyor ve bu düşman tipleri çeşitlilik gösteriyor. Düşmanları alt etmek için elimizdeki silahlara davranıyoruz ve bu silahları daima olarak ateşleyebiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden efektler eski retro stili ile karşımıza çıkıyor ve bu üslup ile birlikte oyunda ilerlemeye ve kısımları geçmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlara ilerleyebiliyor, bu bölgelerin her birinin yapısı birbirinden farklı olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgeler daha çok koridor üslubunda bulunuyor.
Koridor biçimiyle ön plana çıkan bu oyun içerisinde bu koridorları temizlemeye çalışıyor ve önümüze gerçek koşan düşmanları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Nişancı aksiyon oyunu içerisinde süratli bir aksiyon tecrübesi bizleri bekliyor olacak. Bu üretim içerisinde bir mühendisi denetim edecek bununla birlikte aslında bir gizemi ve olayı ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyun içerisinde bilim kurgu teması bizlere sunuluyor ve hasebiyle oyunda yeniden bir anomali kelam konusu.
 
 
Bulunduğumuz bu oyun içerisinde farklı farklı boyutlar yer alıyor ve bu boyutlar ortasında geçiş yapabiliyor ve çeşitli kolonileri kurtarmak için adımlar atabiliyoruz. Oyun içerisinde koloniler ortasında tek hayatta kalan biziz ve bizim dışımızda tek tük kurtulan var. Biz de yolumuza devam etmek için bu kuvvetli yolda ilerlemeye çalışıyor ve önümüzü temizlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı düşman çeşitleri bulunuyor ve bu düşman tiplerinin her birinin kendi yapısı ve hareket kabiliyetleri bulunuyor. Gerek animasyonları gerekse tipleri de farklılık gösteren düşmanlar üzerimize yanlışsız koşabiliyor, üzerimize bir şeyler atabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor. Oyun içerisinde bunları alt etmek için natürel ki elimizdeki silahları ve etraf ögelerini kullanabiliyoruz.
Boyutlar ortası bir yapının yer aldığı ve farklı farklı boyutlar ortasında geçiş yapabileceğiniz bu imal içerisinde büyük bir istila başlıyor. Bu istila sonrasında hayatta kalan tek bir kişi olarak biz ilerlemeye çalışıyoruz. Bu yapının içerisinde de genç bir mühendisi denetim ediyor ve etrafın patlamasına çatlamasına imkan sağlıyoruz. Oyunda tekrar elimizdeki silahla bir arada etrafı yakıp yıkacak ve ortalığın kan banyosuna dönmesini sağlayabileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde hem süratli bir aksiyon hem de yırtıcı bir içerik bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde daha çok üstte da bahsettiğim üzere koridor şekli yapılar bizleri bekliyor . Çoklukla düz bir koridorda ilerliyor ve bu koridorlar bazen daha da genişliyor yahut daralıyor. Bu koridorlar içerisinde bizlerin karşısına çeşitli düşmanlar çıkıyor ve üzerimize hakikat koşan düşmanları alt etmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde renkli bir usul benimsenmiş durumda ve retro esintili bu oyun içerisinde bunu da görebiliyoruz. Oyunda gerek çevresel etmenler gerek animasyonlar ve oynanış ögeleri 90’lardan ilham olan bir yapı ile karşımıza çıkıyor.
Oyun içerisinde kullanabileceğimiz çeşitli silahlar ve öğeler bulunuyor. Bu silahlarla ve öğelerle bir arada düşmanlara karşı daha süratli ve daha tesirli olabiliyoruz. Oyunda yeniden kullanabileceğimiz onlarca silah ve kullanabileceğimiz onlarca öğlen yer alıyor. Bu öğeler ortasında yeniden güçlendirmeler, fırlatılacak eşyalar ve daha fazlası yer alıyor. Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli silahlar ortasında ise alev makineleri, makineli tüfekler, pompalı tüfekler ve daha fazlası yer alıyor. Bunların kullanımı da büsbütün bize ilişkin oluyor. Elbette tüm bunların yeniden art planında çeşitli müzikler de yer alıyor. Bu müziklerle birlikte oyun içerisinde süratli aksiyona dalıyor, bu esnada daha da güzel bir tecrübe elde etmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde yer alan bu müzikler sayesinde kendimizi oyuna daha yeterli adapte edebiliyor ve süratli bir biçimde oyun içerisine dalış yapabiliyoruz.
 
 
Oyunda karşı çıkmamız ve onlara boyun eğmemeniz gereken çeşitli düşman çeşitleri bulunuyor. Düşmanlar ortasında canavarlar, yaratıklar ve manevî ögeler bulunuyor. Bunları alt etmek için de olağan ki elimizdeki silahları ve öğelere davranıyoruz. Bu oyunda ayrıyeten çeşitli güçlendirmeler ve aletler kullanabiliyor, bunları da yanlışsız vakitte ve yanlışsız yerde kullanmamız gerekiyor. Oyun içerisinde tekrar bilim kurgu teması bizlere sunuluyor ve farklı bölgelere yanlışsız adım atabiliyoruz. Oyun içerisinde tekrar orman bölgelerinden laboratuvarlara istasyonlardan farklı bölgelere kadar birçok farklı alana hakikat ilerliyor ve bu alanları keşfetmeye başlıyoruz. Oyun içerisinde bir anda sağdan soldan düşmanlar gelebiliyor, düşmanların geldiği esnada kendimize çok dikkat etmemiz ve onlara karşı gelmemiz lazım.
Doom mod topluluğundan esinlenilen bu üretim içerisinde bizleri süratli bir aksiyon bekliyor. Oyun içerisinde tekrar büyük oranda Doom  esintileri bulunuyor. Münasebetiyle  iki oyun ortasındaki benzerlikleri ve farklıları elbette kendiniz karar verebilir ve bunların farklılarını siz çıkartabilirsiniz.
 
 
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere farklı farklı bölgelere ilerleyebiliyor ve bu bölgeleri keşfedebiliyoruz. Oyunda karşımıza çıkan düşmanlar ortasında çok çeşitli çeşitler bulunuyor. Örneğin bir yere ilerlediğimiz vakit üstten bizlere bir şeyler fırlatan yaratıklar görebiliyor yahut sağdan soldan üzerimize gerçek koşan düşmanları alt etmeye çalışabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı şekilde düşmanlarla birlikte daima olarak diken üstünde kalabiliyoruz.
 
Oyunda tekrar farklı alanlara hakikat ilerleyebiliyor, bu alanlarla bir arada kendimizi farklı bir yerde olduğumuzu hissedebiliyoruz. Örneğin bir yerde ormanlık alandayken öbür yandan ise bir laboratuvar içerisinde giriş yapabiliyor ve o ortamın ve havanın değiştiğini görebiliyoruz.
Oyunda tekrar etraftan toplayabileceğimiz çeşitli öğeler bulunuyor, bu öğeler ortasında can paketleri, cephaneler ve daha fazlası yer alıyor. Doğal ki oyun içerisinde canımızı doldurmak ve ölmemek için bu cam paketlerini toplamamız ve düşmanların atışlarından kaçınmamız gerekiyor.
 
 
6 Nisan tarihinde erken erişim olarak çıkış yapacak olan bu üretimi sizin de denemenizi tavsiye ediyorum. 90’lardan ilham olan bu klasik FPS nişancı oyunu içerisinde Doom şekli bir yapı yer alıyor. Oyunun ayrıyeten Steam sayfası şu anda açık durumda ve hasebiyle istek listenize ekleyebilirsiniz. İstek listenize eklediğiniz anda da çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Ek olarak tam sürümün ne vakit yayınlanacağı bilinmiyor.
 
– EA SPORTS PGA TOUR (7 Nisan: golf, spor, simülasyon, macera)
 
 
Electronic Arts – Tiburon tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanacak golf, spor, simülasyon, macera oyunu EA SPORTS PGA TOUR, 7 Nisan’da geliyor. Simülasyon ögelerini bünyesinde barındıran bu golf oyunu içerisinde istediğimizi yapabilecek, gerçek bir golf tecrübe elde edebilecek ve üst seviye bir oyun tecrübesini yaşamaya çalışacağız. Oyun içerisinde hedeflenen yapı: Bizlere en gerçekçi golf tecrübesinin ssunulması ve bu kapsamda geniş içeriklerin bizlere aktarılması halinde.
Bu golf oyunu içerisinde birçok aktiflik bulunacak ve bu etkinlikler kapsamında çeşitli karşılaşmalara katılabileceğiz. Bu karşılaşmalarda karşıdaki golf oyuncularını yenmeye çalışacak ve topu deliğe en yeterli halde sokmaya çalışacağız. Oyun içerisinde siz de biliyorsunuz ki golf oyununda atışlar epey kıymetlidir ve bu atışlara deliğe epeyce yakın olması gerekiyor. Ne kadar çok yakın olursa o kadar çok puan kazanır ve topun deliği isabet ettirmek de o kadar çok kolay olabilir.
 
 
Oyun içerisinde yeniden çeşitli karşılaşmalara katılabiliyor, bu karşılaşmalarda galip ayrılmaya başlıyor ve bu galibiyetlerle bir arada çeşitli mükafatların sahibi olabiliyoruz. Tekrar oyun içerisinde özelleştirebileceğimiz çeşitli mekanikler de bulunuyor. Bu mekanikler sayesinde karakterimizi topumuzu ve öteki ögeleri özelleştirebiliyor ve kendimize nazaran bunları da tasarlayabiliyor ve şekillendirebiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden bir yandan rol yapma ögeleri öbür yandan ise simülasyon ögeleri bulunuyor. Rol yapma ögeleri üstte da bahsettiğim üzere özelleştirme seçenekleriyle bir arada geliyor ve istediğiniz halde ve çeşitli hallerde özelleştirmeler yapabiliyoruz.
Oyun içerisinde yeniden farklı farklı golf alanları bulmuyor ve bu golf alanlarının her birinin farklı zorlukları meskene temaları yer alıyor. Oyunda ekseriyetle daima olarak yeşil alanlarda kendimizi bulabiliyor ve etrafta da seyircilerin olduğunu görebiliyoruz. Etrafım bu türlü hoş bir halde betimlenmesi ve sahiden kendimizi tabiatın içerisinde bulmak hayli güzel. Münasebetiyle bu oyun içerisinde kendimizi hakikaten de rahat bir ortamda bulabiliyoruz.
 
 
Oyun içerisinde bizleri yeni ve üst seviye bir teknoloji ile birlikte görsellik bekliyor olacak. Oyunda yeniden üst seviye bir golf oynanışı elde etmek için çeşitli özel vuruşlar yapabilecek ve bu özel kuruşlarla bir arada o vuruş hissiyatını, sopamızı salladığımızdaki o kuvveti ve daha fazlasını oyun içerisinde hissedebileceğiz. Bu biçim dokunuşlarını yapılması nitekim de hoş bir tecrübenin habercisi. Esasen genel olarak oyun dünyasında büyük çaplı golf oyunu gelmiyor. Deneyimleyebileceğimiz ve oynayabileceğimiz en âlâ golf oyunu olmasına umuyoruz.
Özel alanların ve açık alanların yer aldığı bu üretim içerisinde kendimizi farklı farklı turnuvalarda ve bu turnuvalarda bir anda farklı golf oyuncuları ile gayrete girerken bulabiliyoruz. Oyunda yeniden farklı farklı şampiyonalar ve karşılaşmalar bulunuyor. Bu karşılaşmalara giriş yaparak golf oyuncularına karşı gelebiliyor ve en uygun vuruşu yapmaya hazırlanıyoruz. Oyunda olağan ki bir vuruşu gerçekleştirmek için çeşitli hareketler ve atılımlar yapmak gerekiyor ve oyunda ustalaşmak için de birazcık vakit geçirmemiz lazım. Oyun içerisinde doğal ki golf sevenler için en üst seviye bir oyun tecrübesi benimsenmiş durumda ve buna nazaran çeşitli atılımları ve planları başımızda kurabiliyoruz.
 
 
Üst seviye bir golf tecrübesinin sunulacağı bu üretim içerisinde farklı farklı dinamikleri ve bizlerin ilgisini çekebilecek top davranışları bulunuyor. Bu davranışlarla bir arada topun gidişatı yapacağımız her bir atağa nazaran değişkenlik gösteriyor ve hangi şiddette vurursak vuralım o şiddete nazaran top kendisine ileriye gerçek atabiliyor. Münasebetiyle oyunda gerçekçi bir sistem benimsenmiş durumda ve yapacağımız en ince davranış bile topun gidişatını ve istikametine etkileyebiliyor diyebilirim.
Oyunda doğal ki gerçekçi bir golf hissiyatını ve gerçekçi bir vuruş dinamiğinin yer alması dikkatimizi çeken ögelerden biri. Bu üslup spor ve simülasyon oyunlarında biz oyuncular için gerçekçilik her vakit ön planda olması gerekiyor. Hasebiyle bu sistemin de benimsenmesi şimdiden oyuncuların dikkatini çekiyor ve zati üstte da bahsettiğim üzere gerçekçi bir golf tecrübesi uzun müddettir yaşamıyorduk. Artık ise bu oyunla bir arada golf tecrübesini yaşayabilecek ve biraz da olsa kendimize bu mevzuda dizginleyebileceğiz.
 
 
Farklı farklı golf vuruşlarını yapabileceğimiz bu spor oyunu içerisinde yeniden her bir vuruş üzerinde ustalaşmaya çalışacak, topu en ince detayına kadar inceleyebilecek, nereden vurmamız gerektiğini kendimizi seçecek ve ona nazaran sopamızı sallayabileceğiz. Oyunda olağan ki bu üslup ayrıntılar daima olarak karşımıza çıkacak ve tüm denetim altında bizim elimizde olacak. Denetimin bizim elimizde olduğu bu oyunda topu istediğimiz halde vurabilecek ve en güzel formda seyircilere karşılamamız gerekecek.
Oyunda golf karakterini denetim edecek ve bu golf karakteri ile birlikte büyük bir maceralara atılacağız. Oyunda bu karakterle birlikte kendi hünerlerimizi geliştirebilecek ve bu marifetlerimizi geliştirdiğimiz esnada da çeşitli atılımlar yapabileceğiz. Oyunda golf marifetlerimiz geliştikçe daha da güçleneceğiz ve topa daha sert vurmaya başlayacağız. Bu gelişimlerle birlikte hem mesleğimizde üst sıralara gerçek tırmanmaya başlayacak hem de çabalardan daha fazla galip çıkabileceğiz.
 
 
Oyunda natürel ki yeni hünerlerin kilidini açabilecek, bu marifetler üstünde ustalaşabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu maharetlerin kilidini açarak yeni vuruş teknikleri öğrenebilecek, daha farklı ve daha düzgün atışlar yapabilecek ve bu marifetleri dilediğiniz üzere geliştirebileceğiz. Bu bahiste oyun bizlere geniş bir özgürlük tanıyor ve ona nazaran atışlarımızı yapabiliyoruz.
Bu golf oyunu içerisinde daha çok güneşli ve açık hava teması benimsemiş durumda. Yani gözümüzün bayram edeceği ferah ve rahat bir oyun tecrübesi elde edecek ve içerisinde bulunduğumuz saha boyunca kendimizi rahat hissedebileceğiz. Oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran 30 farklı golf alanı bulunacak. Bu golf alanlarına giriş yaparak çeşitli karşılaşmaları katılacak ve bu golf alanları üzerinde ustalaşmaya başlayacağız.
Kısaca toparlamak gerekirsek oyun bizlere gerçekçi ve üst seviye bir golf tecrübesi sunmaya hazırlanıyor. Oyunda farklı farklı marifetlerimiz bulunuyor ve bu hünerleri geliştirebiliyor ve yeni marifetlerin kilidini açabiliyoruz. Kilidini açtığımız marifetlerle birlikte kendimizi daha da geliştirebiliyor ve oyun içerisine daha da ustalaşabiliyoruz. Elbette bu hünerlerle birlikte daha fazla karşılaşmaya katılıyor, birçok şampiyonada kendimizi üst sıralara çıkartabiliyor ve mesleğimiz konusunda uygun derecelere ulaşabiliyoruz.
 
 
Oyun 7 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu da size kolaylık sağlamış olur.
Oyun ayrıyeten şu anda ön siparişlere açık durumda ve standart sürümü 1199 Türk lirası, Deluxe Edition ise 1499 Türk lirasından satışta. Elbette bu fiyatlar epeyce yüksek olarak karşımıza çıkıyor ve her oyuncunun bunu deneyimlemesini beklemiyoruz. Hasebiyle bir golf severseniz oyunu istek listenize ekleyip indirime girdiği vakit bundan haberdar olabilir ve bu oyunu yakın indirime girdiği esnada deneyimleyebilirsiniz. Lakin natürel ki bütçeniz uygunsa bu oyunu direkt olarak da satın alabilir ve kütüphanenize ekleyebilirsiniz.
 
– Filthy Animals | Heist Simulator (4 Nisan: aksiyon macera, eşli)
 
 
 
Pewter Games Studios ve LoPoly Games tarafından geliştirilen ve Green Man Gaming Publishing tarafından yayınlanacak olan eşli temelli aksiyon macera, oyunu Filthy Animals | Heist Simulator, 4 Nisan’da geliyor. Dört oyuncuya kadar takviye sunan bu üretim içerisinde renkli karakterler, renkli sahneler ve aksiyon kademeleri bulunuyor. Bu üretimle birlikte oyun içerisinde dalış yapabiliyor, renkli sahnelerin ortaya çıkışını deneyimleyebiliyor ve eşsiz bir eşli oyun tecrübesi elde etmeye çalışıyoruz.
 
Çok oyunculu bir yapıya sahip olan bu oyun içerisinde birçok bölgeye ilerleyebiliyor, yeni bölgelerin kilidini açabiliyor ve hatta yeni karakterleri deneyebiliyoruz. Oyun içerisinde atıldığımız bu macerada çeşitli bulmacaları çözebiliyor, bu bulmacalara arkadaşlarımızla bir arada baş patlatabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyunda yeniden bulmacaların dışında karşımıza farklı farklı düşman karakterler çıkıyor, bu düşman karakterleri dilediğimiz üzere alt edebiliyor ve onlara karşı gelebiliyoruz.
 
 
 
Çevrenin yıkılabildiği ve parçalanabildiği bir yapıya sahip olan bu oyun içerisinde düşmanlara karşı gelmeye çalışırken onlardan kaçabiliyor, ortalığın büsbütün karışmasına sebep olabiliyor ve arkadaşlarımızla bir arada çeşitli planlamalar yapabiliyoruz. Oyun içerisinde geliştirici grubun belirttiğine nazaran 21 farklı düzey bulunuyor. Bu 21 farklı düzey içerisinde farklı farklı zorluklar, farklı düşman tehditleri ve içerikler yer alıyor. Oyun içerisindeki temel hedefimiz ise takımımızla birlikte bir soygunu gerçekleştirmek ve bu soygunu başarılı bir biçimde yapmak – oyun büsbütün bundan ibaret.
 
Elbette üretim içerisinde her bir soygun farklı olaylarla sonuçlanabiliyor ve her bir soygundan başarılı bir biçimde ayrılmamız hakikaten zorlayıcı olabiliyor. Hasebiyle oyun içerisinde çok fazla olay geliyor ve bu olaylara karşı her vakit aksiyon almamız kural. Oyunda yeniden farklı farklı karakterler yer alıyor, bu karakterler ortasında seçim yapabiliyor, her bir karakter farklı bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor ve takım arkadaşlarınız her bir karakteri deneyimleyebiliyor. Oyunda siz bir bulmacayı çözerken öbürleri ise düşman mutantlara karşı kendini savunabiliyor ve burada bir grup işi yaptığınızı anlayabiliyorsunuz.
 
 
 
Oyun içerisinde daima olarak soygunlara giriş yapabiliyor, bu soygun vazifeleri tamamlamaya çalışıyor ve en sonunda da bâtın bir üsse geçiş yapmaya başlıyoruz. Elbette oyun bir yerde sonra sona eriyor ve art planda da bizlere küçük bir öykü anlatılıyor. Doğal bu oyunları kıssası için oynamıyoruz, büsbütün eğlenmek ve arkadaşlarımızla bir arada vakit geçirmek için oynayabiliyoruz. Hasebiyle oyun içerisindeki aksiyon ve macera yapısı daha çok ön plana çıkıyor ve kıssası ise art planda yer alıyor. Oyun içerisinde yaşadığımız aksiyon ve eğlenceli anlar ne kadar çok olursa o kadar çok eğlenebiliriz diyebilirim.
 
Bu imal içerisinde eşli bir sistemin olduğundan bahsettim. Bu eşli yapı içerisinde yanımıza toplamda üç arkadaşımızı davet edebiliyor ve oyun içerisinde toplamda dört kişi olarak yer alabiliyoruz. Oyunda hem çevrimiçi hem de eşli olarak oynayabiliyor ve öteki oyuncularla birlikte de bu oyunu deneyimleyebiliyoruz. Şayet çevrimiçi oynamak istemiyorsanız da oyun içerisinde tek oyunculu modd a mevcut. Münasebetiyle her bir mod burada yer alıyor diyebilirim. hHngisi hoşunuza giderse o modu deneyebilirsiniz.
 
 
 
Oyun içerisinde atıldığımız bu aksiyon macera yapısı içerisinde çeşitli soygunlar gerçekleştirebiliyor, düşmanlara karşı gelmeye çalışabiliyor ve bu soygunlara nihayetine erdirmeye çalışıyoruz. Oyunda yeniden farklı farklı varyasyonlar ve olaylar karşımıza çıkıyor, etrafı tekrar yakıp yıkabiliyor ve ortalığı darmaduman edebiliyoruz. Yeniden ortalıkta ve sağda solda patlayıcı variller, yeni düşman cinsleri ve daha fazlası yer alıyor. Tehditleri ve tehlikeleri de dikkatli bir halde ortadan kaldırmak ve soygunu başarılı bir halde gerçekleştirmek büsbütün bizim işimiz oluyor.
 
Oyunda elbette birinci olarak küçük soygunlarla başlıyoruz daha sonra büyük soygunlara yanlışsız adım atabiliyoruz. Yani birinci başta küçük bir mağazayla başlayıp daha sonra bu mağaza işini büyüterek bankalara gerçek ilerleyebiliyor ve artık bankaları soymaya başlıyoruz. Daha sonra kapalı üslere yanlışsız yelken açabiliyor ve büyük maceralara hakikat geçiş yapmaya başlıyoruz. Natürel ki her bir soygun tecrübesi bizlere yeni bir deneyim katıyor ve münasebetiyle oyun içerisinde yapmamız gereken bu soygunlarla bir arada siz de olayı anlayabiliyorsunuz. Oyunda ne kadar çok vakit geçirirseniz o kadar çok aksiliğin olabileceğini anlayabilir ve ona nazaran kendinizi müdafaaya alabilirsiniz.
 
 
 
Oyun içerisinde elbette kuvvetli bir yapıp bizleri bekliyor. Kırılan kapılardan parçalanan masalara patlayıcı varillerin havaya uçmasından karakterlerin yere düşmesine kadar birçok eğlenceli aksiyon sekansları bizleri bekliyor. Oyunda tekrar farklı farklı karakterlerin rollerine bürünebiliyor, karakterlerin güçlerinden yararlanabiliyoruz. Örneğin bir boğa olarak bu oyun içerisinde yer alıyor, boğanın yaptığı üzere boynuzlarıyla bir anda düşmanlara karşı gelebiliyor ve onları sağa sola fırlatabiliyoruz. Oyun içerisinde yer alan her bir karakterin farklı özelliği bulunuyor ve bu özelliklerden – becerilerden biz de yararlanabiliyoruz.
 
Filthy Animals içerisinde elbette her yaptığımız plan muvaffakiyete erişemiyor hasebiyle oyundaki bu gidişatı büsbütün akışına bırakabiliyoruz. Oyunda tekrar sağda solda roket fırlatan düşmanlar, kapıları açmamız gereken çeşitli sistemler ve sağda solda koşuşturan düşmanlar grubumuzun etrafta koşturmasına ve ortalığın karışmasına sebebiyet verebiliyor. Oyun içerisinde olağan ki etraf ile etkileşime geçebileceğimiz bir mekanik ve sistem bulunuyor. Etrafın yıkılabilmesi ve sağda solda eşyalara takılıp yere düşmemiz oyundaki farklı mekaniklerden birkaçı. Hasebiyle eğlenceli ve aksiyon dolu bir yapının bizlere sunulacağını söyleyebilirim.
 
 
 
Oyun içerisinde yeniden kullanabileceğiniz çeşitli silahlar ve maharetler bulunuyor. Bu silahlarla birlikte daha farklı olaylara giriş yapabiliyor ve düşmanları daha kolay bir formda alt edebiliyoruz. Örneğin elimize bir sopa yahut sağdan soldan topladığımız bir objeyi elimize alıyor ve düşmanların üzerine fırlatabiliyoruz. Oyunda yeniden kullanabileceğimiz çeşitli araçlar ve objeler bulunuyor. Bu araç ve objeleri de duruma nazaran kullanabiliyor ve kendimizi müdafaaya alabiliyoruz.
 
Yer aldığımız bu aksiyon macera içerisinde elbette hakikat aleti yanlışsız yerde kullanmamız gerekiyor. Zira her soygunun gereklilikleri farklılık gösterebiliyor. Oyunda bu gerekliliklere ve gereksinimlere çok değer vermemiz lazım. Münasebetiyle ona nazaran alet seçimini yapmalı ve gerçek halde yanlışsız süreci gerçekleştirmemiz gerekiyor.
 
 
 
Eğlenceli bir yapının yer aldığı bu oyuna siz de bir talih verebilir ve arkadaşlarınızla bir arada bu tecrübesi elde edebilirsiniz. Oyunda dilerseniz tek oyuncuyla dilerseniz de yakın arkadaşlarınızla bir arada hatta isterseniz de öteki oyuncularla bir arada oynayabilir ve bu soygunlar içerisinde yer alabilirsiniz. Oyun 4 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Münasebetiyle şu anda Steam sayfası açık durumda ve isterseniz Steam sayfası üzerinden oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bir bildirim alabilirsiniz.
 
Öte yandan oyunun rastgele bir demo sürümü bulunmuyor. Münasebetiyle deneme fırsatı bulamadık. Öteki taraftan oyunun Türkiye fiyatı da muhakkak değil lakin oyunun fiyatının çok yüksek olacağını iddia etmiyorum. Münasebetiyle oyun cüzi bir fiyatla karşımıza çıkabilir ve oyunu çarçabuk ve hoş bir halde deneyimleyebiliriz.
 
– Ravenswatch (6 Nisan: aksiyon, roguelike, macera)
 
 
Passtech Games tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanacak olan aksiyon, roguelike, macera oyunu Ravenswatch, 6 Nisan’da çıkış yapmayı bekliyor. Üstten görünümlü bu macera oyunu içerisinde hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli oyunculu modlar bulunuyor. Oyunda farklı farklı düşmanlar karşımıza çıkıyor ve bu düşmanları alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda tekrar başka oyunlarda işlendiği üzere yıkımın eşiğindeki bir dünya yer alıyor ve buradaki işgali durdurmaya ve bir yandan da hayatta kalmaya çalışıyoruz.
İlgi alımlı sanat tarzını ve grafiklerin yanı sıra ilgi alımlı karakterlerle karşımıza çıkacak olan bu oyun içerisinde büyük bir savaşın eşiğinde bulunuyoruz. Üstten görünümlü kameraya sahip ve rogue-like aksiyon ögelerini birleştiren bu oyun içerisinde en fazla dört oyuncuya kadar dayanak sağlanıyor. Bu şekil üretimleri arkadaşlarla bir arada oynamak çok daha eğlenceli ve zevkli olabiliyor. Münasebetiyle bu üretimi da arkadaşınızla birlikte çevrimiçi bir formda oynamanızı tavsiye ediyorum.
 
 
Oyun içerisinde farklı düşman cinsleri ve farklı üslupta etkileşime geçebileceğimiz karakterler bulunuyor. Her düşman karakterinin kendine has maharetleri ve yetenekleri bulunuyor. Bu yetenekler karşısında biz de çeşitli atılımlar yapabiliyor ve onlara karşı savunma gerçekleştirebiliyoruz.. Oyun içerisinde atıldığımız bu büyük macerada farklı farklı bölgelere ilerliyor ve bu bölgelerin sahip olduğu tehlikeleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Oyunda bir yandan etrafı keşfederken öbür yandan da türlü tehlikelerle uğraşıyoruz.
Arkadaşlarımızla birlikte oynayabildiğimiz bu oyun içerisinde olağan düşmanların haricinde bir de işveren savaşları bulunuyor. İşveren savaşları olağan düşmanlara karşı daha şiddetli oluyor ve daha çetin geçiyor. Münasebetiyle işveren savaşlarında hayatta kalmak ve onu alt etmek etmek için arkadaşlarımızla bir arada ona karşı atılımlar yapmak daha düzgün olabiliyor. İşverene karşı çeşitli stratejiler geliştirilebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyunda bir boss’u alt etmek için bir arkadaşımız sağdan bir arkadaşımız ise soldan kıskaca alabiliyor ve bu üslup stratejileri oyun içerisinde geliştirebiliyoruz. Düşmanlara karşı gelmeye çalıştığımız bu oyunda birçok aksiyon kümesi bizleri bekliyor.
 
 
Tek başımıza yahut arkadaşlarla birlikte oynayabileceğimiz oyun içerisinde kendimize ilişkin farklı farklı maharetler bulunuyor ve bu hünerleri dilersek geliştirebiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden farklı farklı marifetlerin kilidini açabiliyor ve bunların gelişmesine katkı sağlayabiliyoruz. Oyunda ne kadar çok maharete sahip olabilirsek o kadar çok güçlü olabiliyor ve bir o kadar da fazla düşmana karşı gelebiliyoruz. Oyunda marifetler çok değer arz ediyor zira büsbütün aksiyon odaklı bir yapı bizlere sunulduğundan ötürü hünerleri daima olarak kullanmaya çalışıyor ve gelen düşman ordularını alt rahat etmeye çalışıyoruz. Oyun zati büsbütün bundan ibaret.
Çeşitli oynamış ögelerini bünyesinde barındıran bu oyunda en son kısma yani final kısmına ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Oyun farklı farklı kısımlar halinde ilerliyor ve bu kısımları temizlemek büsbütün bizim işine oluyor. Bu yüzden daima olarak bir aksiyon içerisinde kendimizi bulabiliyor ve her bir aksiyonda ise farklı düşman kümelerini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
 
 
Oyunda macera ve aksiyon dışında bir de bizlere art planda bir kıssa anlatılıyor. Bu kıssa kapsamında tekrar çeşitli öykü kırıntılarını etraftaki şahıslar aracılığıyla dinleyebiliyor yahut etkileşime girdiğimiz karakterler aracılığıyla bizlere anlatıldığını görebiliyoruz.Oyunda kendi küme üyelerimiz ortalarında etkileşime girebiliyor ve konuşabiliyor münasebetiyle ortalarındaki diyalogları da görebiliyoruz.
Oyun içerisinde farklı üslupta etkileşimi girebileceğimiz karakterler ve ilgi cazibeli grafik sanat tarzı bulunuyor. Bu sanat tarzı daha çok çizgi üslubu bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bu şekil sahiden de benim ilgimi çeken sanatlardan biri. Hasebiyle bu şekil oyunları oynamayı ve bu oyunlarda eğlenmeyi seviyorum.
Karanlık kıssaların yer aldığı bu oyun içerisinde eski efsanelerden ilham olan çeşitli yapıda hikayeler bulunuyor. Bu hikayeler doğal ki karşımıza karanlık bir atmosferde çıkıyor ve biz de bu karanlık bölge içerisinde kıssayı ilerletmeye çalışıyoruz. Ne yazık ki oyunda karşımıza karanlık yapıda ve düşmanlar karanlık yapıda görünümler çıkıyor. Biz de bu görünümlerle bir arada yolumuza koyulmaya ve düşman ordularını  temizlemeye devam ediyoruz.
 
 
Oyun içerisinde kıssa başlamadan evvel istediğimiz karakteri seçebiliyor ve bu karakterlerle bir arada yolumuza koyulabiliyoruz. Oyun içerisinde farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterlerin her birinin kendi mahsus özellikleri ve maharetleri bulunuyor. Dilersek bu oyunu tekrar tekrar oynayarak bu karakterleri alabilir ve deneyimleyebiliriz. Oyun bizlere prosedürel bir yapıyı sunduğu için daima olarak ve tekrar bir halde oyunu deneyimleyebiliyor ve tekrardan bu öykü içerisinde dalabiliyoruz.
Oyun içerisinde prosedürel bir yapı yer alıyor. Bu yapı rastgele bir halde oluşturulmuş haritalarla karşımıza çıkıyor. Bir oyunda şayet bu yapı mevcutsa tekrar oynanabilirlik açısından mümkünlüğü yüksektir diyebilirim lakin alışılmış ki bu her oyunda bu durum geçerli değil. Her oyun bunu gerçek bir formda bu mekaniği bizlere sunamayabiliyor lakin birçok bu imal bu yapıyı benimsemiş durumda ve tekrardan oynanabilirliği yüksek durumda. Bu şekil  mekanik her oyuna giriş yaptığınızda farklı haritaları farklı keşif ögelerini bizlerin karşısına çıkartıyor ve her oyundan farklı bir tecrübe elde etmeye çalışıyoruz. Münasebetiyle bu oyunda her bir başlangıçta ve her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebiliyor diyebilirim.
 
 
Oyunda bizlere belirli bir büyüklükte bir harita veriliyor ve bu haritayı  keşfetmeye başlıyoruz. Bu harita içerisinde farklı farklı kısımlar ve bölgeler bulunuyor. Bu bölgeleri keşfederek yeni düşman tipleri ile karşılaşabiliyor ve karanlık hikaye kısmında ilerlemeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde farklı farklı düşman tipleri ve farklı karakterler bulunuyor. Bu düşman çeşitlerini alt etmek büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyun esasen büsbütün bundan ibaret: Direkt olarak aksiyona giriş yapıyor, karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırıyor ve elimizdeki maharetleri düşmanlara karşı kullanmaya çalışıyoruz.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere karanlık bir atmosfer bizleri bekliyor. Bu karanlık atmosfer içerisinde lanetli yaratıklar, düşmanlar ve daha fazlası bulunuyor. Bunları alt etmek için elbette kendi yeteneklerimize ve takım arkadaşlarımıza güvenebiliyoruz. Oyunda çizgi üslubu bir yapı benimsenmiş durumda ve bu karanlık yapı çizgi üslubu ile harmanlanmış durumda. Oyun içerisinde seçebileceğimiz farklı farklı karakterler yer alıyor. Bu karakterlerin de sınıfı birbirinden farklı oluyor.
 
 
Oyunda tekrar alan ataklarından birebir taarruzlara karşı çok farklı hücum çeşitleri bulunuyor Vv bunları düşmanlara karşı dilediğiniz halde uygulayabiliyoruz. Oyunda kullandığımız her bir karakterin farklı özelliği bulunuyor. Örneğin bir karakterle bir arada etrafa buzlar atabiliyor ve düşmanları dondurabiliyor öteki bir karakterle ise alan hasarı atabiliyor ve düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Hasebiyle her bir karakterin farklı özelliği de farklı hünerleri bulunuyor. Bu hünerleri kullanmak da büsbütün bizim işimiz. İstediğimiz halde istediğimiz stratejide bu oyunu bitirmeye çalışarak karşımıza çıkan düşmanları ve düşman kümelerini alt etmeye çalışıyoruz.
Siz de bu üslup üstten görünümlü aksiyon rogue-like oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun şuan da Steam sayfası açık durumda. Dilerseniz Steam sayfasından oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Oyunun birçok raporda 6 Nisan tarihinde çıkış yapacağı belirtiliyor fakat Steam üzerinde Pek Yakında sözü yer alıyor. Yeniden de biz bu oyunu 6 Nisan’da çıkış yapmayı bekliyoruz. Münasebetiyle bu oyunu Nisan ayı içerisinde çıkış yapacak beklenen oyunlar ortasına ekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu