Oyun

Mortal Kombat 12, imalcisi tarafından kazara sızdırıldı!

NetherRealm Studios ve Warner Bros işbirliği ile geliştirilen Mortal Kombat serisi, uzun yıllardır Street Fighter ile birlikte dünyanın en çok hayrana sahip olan dövüş serisi olarak biliniyor.

Son olarak 2019 yılında piyasaya çıkan serinin 11. oyunu, geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Game Pass sistemine eklenmişti. Oyunun DLC planlamasının son bulması ve bundan bu türlü artık yeni bir içerik eklenmeyecek olmasıyla yeni oyun merakla beklenir olmuştu. Bir NetherRealm Studios çalışanı, epeyce dikkatsiz bir hareketle Mortal Kombat 12’nin geliştirildiğini onaylamış oldu.

Mortal Kombat 12, yakında duyurulabilir

2019 yılında piyasaya sürülen Mortal Kombat 11’in ekolojik ömrünün yavaş yavaş sonuna geldiği söylenebilir. Üçüncü yılını doldurmak üzere olan oyun, geçtiğimiz aylarda yayınlanan son genişleme paketiyle artık daha fazla içerik almayacağını onaylamıştı. Son aylarda NetherRealm Studios’un, Marvel karakterlerini bahis alan bir dövüş oyunu yapacağına dair söylentiler olsa da bu fısıltılar onay görmemişti. Görünen o ki Mortal Kombat serisi, yeni oyunuyla bir sefer daha DC karakterlerini konuk alacağı bir yola giriyor.

Geçtiğimiz hafat içerisinde resmi Instagram hesabı aracılığıyla bir görsel paylaşan NetherRealms Studios yöneticisi Jonathan Andersen, (görsel yukarıda) Mortal Kombat ve Injustice serilerini anımsatan birkaç posterle dolu masasını gösterdi. Lakin meraklı hayranlar, görselin küçük bir kısmında görünen monitörleri yakınlaştırdı ve sağ üstte yer alan ‘MK 12 Mast….’ yazısını tespit ettiler.

Elbette MK 12’nin Mortal Kombat 12’nin kısaltması olduğuna kuşku yok. Buna rağmen kalan kısmın neyi anlattığı bilinmiyor. Bununla birlikte monitörlerde bir de serinin sevilen karakterlerinden Reptile‘in de ismi geçiyor. Bu karakterin MK11’de hiçbir halde yer almaması da seriye döneceği ve Mortal Kombat 12’nin oynanabilir dövüşçülerinden biri olacağına işaret ediyor olabilir.

Mortal Kombat’ın yaratıcısı Ed Boon’un ve birebir vakitte grubunun oyuncularla bu cins küçük şakalaşmaları çok sevdiği bir gerçek. Bu manada bu ‘sızıntının’ ne kadar gerçek olduğu önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Pekala sizler bu durumla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu