Oyun

Heyecanlandıran açıklama: Çağdaş Warfare 2 mi geliyor?

Microsoft’un ani bir atak yaparak Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Bu atağın akabinde oyun bölümünde adeta çalkalanırken, şirketin haklarını elinde bulundurduğu Call of Duty üzere üretimlerin da akıbeti bir oldukça merak edilmeye başlandı. Hatta son periyotta Microsoft’un Activision tarafından geliştirilen oyunları PlayStation üzere öbür platformlara göndermeyeceği istikametinde tezler da ortaya çıktı.

Infinity Ward’tan yeni kuşak Call of Duty açıklaması

Bilindiği üzere her yılın ekim ya da kasım aylarında yeni Call of Duty üretimlerini deneyimleme imkanı buluyoruz. Bu nedenle 2022’nin sonlarına gerçek çıkış yapması beklenen yeni oyunla ilgili meraklı bir bekleyiş başladı.

Activision Blizzard, bir mühlet evvel yayınladığı açıklama metninde 2022’nin Call of Duty oyununu Kaliforniya merkezli oyun stüdyosu Infinity Ward’ın üstleneceğini duyurdu. Bu açıklamanın çabucak akabinde stüdyo tarafından heyecanlandıran bir toplumsal medya paylaşımı yapıldı.

Infinity Ward, resmi Twitter hesabından ”Yeni kuşak Call of Duty çok yakında geliyor. Tetikte kalın.” biçiminde bir gönderi paylaştı. Bu paylaşımın akabinde serinin meraklılarını bir oldukça heyecanlandıran argümanlar ortaya atıldı.

2019’un ekim ayında yine başlatılan ve oyunseverlerden olumlu geri dönüşler almayı başaran Çağdaş Warfare serisinin merakla beklenen ikinci oyunu ile ilgili son periyotta birçok söylenti ve rapor ortaya çıktı. Lakin üretimin geliştirilme kademesinde olduğu Activision Blizzard tarafından hiçbir vakit doğrulanmadı.

Fakat tezlere nazaran serinin birinci oyununda da geliştirici koltuğunda oturan Infinity Ward, Call of Duty’nin tekrar başlatılan Çağdaş Warfare serisinin ikinci oyunu üzerinde çalışıyor. Öte yandan yapılan paylaşımla birlikte oyunun Xbox Series XIS ve PlayStation 5 konsolları özelinde çıkış yapması da hayli olası.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Infinity Ward, Call of Duty Çağdaş Warfare 2 üzerinde çalışıyor olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘dan bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu