Mobil

MSI’dan oyun ve yaratıcılık odaklı yeni laptoplar!

MSI, CES 2022 kapsamında yeni eserlerini teknoloji dünyasına sundu. Bilhassa oyuncu eserleriyle dikkatleri çeken ve bilgisayar dünyasında kıymetli bir yere sahip olan şirket, yeniden isminden kelam ettirecek üzere duruyor. Amiral gemisi aygıtlarını tanıtan şirket, daha fazla müşteriye ulaşmak istiyor.

Oyuncu ve yaratıcılık odaklı laptopları tanıtan MSI cephesi, kullanıcılarına geniş seçenekler sunuyor. Ayrıyeten şirket soğutma manasında da epeyce tezli.

MSI, yeni eserleriyle geniş seçenekler sunuyor

CES 2022‘de sahne alan şirket, eserlerine yeni güncellemeler yapmakla birlikte, makul modellerde kıymetli değişiklikler gerçekleştirerek, hayranlarını karşıladı. Bir dizi yeni laptop tanıtan firma, yalnızca oyuncuları değil, içerik üreticilerini de radarına aldı. Ayrıyeten şirket kimi eserlerinde, klasik şeklin dışına çıkmayı da başardı. Çünkü son güncellemelere nazaran yeni kuşak Intel i9 işlemciler, sıvı metal soğutma sistemine sahip olacaklar.

Yeni teknolojisine güvenen şirket, faz değişimli sıvı metal soğutma ile, standart sıvı metal soğutmanın dezavantajlarından da kurtulmayı hedefliyor. Şirket kısa devre ihtimali olan sistemin yeni teknolojileri ile bu biçim bir sorun yaşatmayacağından emin.

Stealth GS77 and GS66

Stealth GS serisi, MSI’ın en ehemmiyet verdiği modellerin başında geliyor. GS66 ve GS77 olmak üzere iki amiral gemisini oyunculara sunan şirket, son güncellemelerle aygıtlarını daha da performanslı hale getirdi. 15.6 inç ve 17.3 inçlik ekranlara sahip iki model, sırasıyla RTX 3070Ti ve RTX 3080Ti ekran kartlarına sahip olacaklar.

Ayrıyeten laptoplar, 12. kuşak Intel i9 H serisinden güçlerini alacaklar. Yeni jenerasyon soğutma sisteminin de bulunduğu laptoplardan Stealth GS66 bin 799 dolardan satışa sunulacak. Stealth GS77 ise 2 bin 499 dolardan kullanıcısının karşısına çıkacak. Ayrıyeten MSI, aygıtları 3 farklı seçenekle piyasaya sunacak. Firmanın belirlediği alternatifler sırasıyla, Full HD 360 Hz, 2K 240 Hz ve 4K 120 Hz

Raider GE76 and GE66

Stealth serisine göre Raider modelleri, büsbütün oyunculara odaklanan yapısı ile dikkat çekiyor. Daha büyük kasasıyla dikkat çeken Raider GE76 ve GE66, öteki MSI laptoplarındaki üzere 12. jenerasyon Intel i9 işlemcilerinden gücünü alıyor. Ayrıyeten iki model de RTX 3080Ti ekran kartlarına sahip olacaklar.

15.6 inç ve 17.3 inçlik ekran boyutları ile dikkat çeken yeni jenerasyon Raider serisi, 32 GB RAM kapasitesi ile kullanıcılarını karşılayacak. Ayrıyeten laptoplar, MSI‘ın tanıttığı yeni jenerasyon soğutma sisteminin daha güzelleştirilmiş versiyonuna sahip olacaklar. Kullanıcılarını bekleyen modeller sırasıyla bin 599 ve 2 bin 499 dolardan satışa sunulacaklar.

Vector GP76 and GP66

Raider serisinin daha fiyat performans odaklı versiyonları olarak dikkat çeken Vector serisi, 4K ekran çözünürlüğüne sahip değil. Biraz daha bütçe odaklı olarak kendini gösteren aygıtlar, başka serilerdeki üzere 15.6 inç ve 17.3 inç ekran boyutlarıyla piyasaya çıkacaklar.

12. jenerasyon Intel i9 işlemcilerinden güçlerini alan modeller, RTX 3080 ekran kartlarına sahip olacaklar. Özel RGB aydınlatma sisteminin bulunduğu laptoplar, bin 899 dolar ve 2 bin 399 dolarlık fiyat etiketlerine sahip olacaklar.

MSI Pulse, Sword, and Katana

Stealth, Vector ve Raider üzere amiral gemilerini kullanıcılarının beğenisine sunan MSI, fiyat performans odaklı üç modelini de ortaya çıkardı. Yüksek ekipman seçeneklerine sahip olmayan modeller, ekran kartında azamî RTX 3070Ti imkanı sağlamakta. Ayrıyeten işlemci kısmında da Intel i5 ve i7 seçenekleri mevcut.

Full HD ekran çözünürlüğünde 360 Hz yenileme suratına sahip olacak olan seriler, içerik üreticilerinin de kullanımına uygun olarak tasarlandı. Öte yandan aygıtların görünümleri, geçen yılki modellerden pek de farklı değil.

Sizler MSI’ın yeni laptoplarını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu