Mobil

Asus ZenFone 9 ve ROG Phone 6 tasarımsal olarak netleşti

Yıllardır ZenFone serisi ile akıllı telefon pazarında kendine yer edinmeye çalışan Tayvanlı teknoloji devi Asus, ROG Phone modelleri ile oyuncu telefonu bölümüne giriş yapmıştı. Son bir kaç yıldır odağını bu bölümden kaydırsa da yeni telefonlar tanıtmayı sürdüren şirket, önümüzdeki devirde tanıtılacak olan ZenFone 9 ve ROG Phone 6 modellerini netleştirmeye başladı

Birinci defa 2018 yılının Ekim ayında oyuncu telefonunu tanıtan ve modele ROG Phone ismini veren Asus, birinci ZenFone modelini bundan dört yıl evvel karşımıza çıkarmıştı. Birinci ZenFone’lar 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Çalkantılı geçen yıllar ise Asus’u Çinliler karşısında art plana attı. Lakin şirket üretkenliğini sürdürmeye devam ediyor. Bugün ortaya çıkan görseller, ZenFone 9 ve ROG Phone 6’yı gözler önüne seriyor.

Asus ZenFone 9

Ortaya çıkan bilgiler ve bugün sızdırılan görsellere nazaran art tarafında çift kamera bulunduracak olan Asus ZenFone 9, ikinci bir ekranla da kullanıcıları tatmin edecek. Mi 11 Ultra’daki suram üzere büyük bir heyetim bu telefonda beklenmezken, donanım tarafı da tezli olacak. Telefonda Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, yüksek RAM kapasitesi, 120Hz yenilemeli ekran yer alacak.

ROG Phone 6

Birinci oyuncu telefonunu 2018 yılında tanıtan ve bu alana yatırım yapan sayılı firmadan biri olan Asus, yakın vakitte yeni oyuncu telefonunu tanıtacak. Bu modellerini oyuncuların konfor ve taleplerine nazaran dizayn eden ve en güçlü oyunlarda bile sorun çıkarmaması üzerine çalışan şirekt, yeni modelinde tasarım çizgisini koruyacak. Üst tarafta sola daha yakın olan altıgen kamera konseyimi, üç art kamera, ROG Phone ile özdeşleşmiş biçim ve yazılar ile “Republic of Gamers” (Oyuncular Cumhuriyet) sloganı bulunacak.

Bunların dışında telefon elbette Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacak ve yüksek yenileme suratını oyunculara sunacak. Ayrıyeten telefonda yüksek depolama ve RAM kapasitesi de bekleniyor. Pekala siz Asus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Asus modelleri başarılı mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu