Mobil

WhatsApp’ın kaybolan iletileri artık kaybolmayacak; tabi şayet gönderen kabul ederse…

WhatsApp, kullanıcıların aldığı kaybolan iletilerin kaybolmaması için kıymetli bir özelliği hayata geçirdi. Bir kaybolan bildirinin kaybolmasının önlenmesi için tasarlanan Sohbette Tut (Keep in Chat) isimli bir seçenek kullanıma sunuldu.

Gelen bir kaybolan bildirinin sohbet dizisinde kalmasını sağlamak için bu iletiye uzun müddet basmak gerekiyor. Fakat bu seçeneği kullandığınızda, mesajı gönderen kişi bilgilendirilecek ve bildirinin sohbette tutulup tutulmayacağına dair kesin kararı o kişi alacak. Şayet bildirinin tutulmasını kabul etmezse, zamanlayıcı bittiğinde ileti her zamanki üzere yokluğa karışacak.

Korunan bildirilerin yanında bir yer imi simgesi görünecek. Kaydettiğiniz bildirilerin tamamına, sohbete nazaran düzenlendikleri bir Saklanan İletiler klasörüne erişebiliyorsunuz. WhatsApp, özelliği kademeli olarak kullanıma sunduğunu ve herkesin birkaç hafta içinde özelliğe erişimi olacağını söylüyor.

Bu yeni seçenek, birinci bakışta kaybolan bildirilerin tüm gayesini ortadan kaldırıyor üzere görünüyor. Lakin WhatsApp bir blog gönderisinde, kıymetli detayları içeren bir bildirisi (sesli not yahut birinin adresi gibi) kaydetmeniz gerekebileceğini söylüyor. Tekrar de, bu yeni seçenek kullanıldığında, bildirisi gönderen kişinin bildirinin kaydedilmesini reddetme ve tahminen de mahremiyetlerini muhafaza seçeneğine sahip olacaklarını hatırlatmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu