Oyun

Microsoft Activision Blizzard mutabakatına bir onay daha geldi

 
Bir müddettir devam eden ve rekabet konusunda çeşitli telaşları ortaya çıkaran Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı bir onay daha aldı. Güney Afrika Rekabet Komitesi (CCSA) tarafından onay alan bu satın alımla birlikte Microsoft böylelikle bir pürüzü daha aştı.
 
Satın alım yavaş yavaş onay almaya devam ediyor
 
 
 
Güney Afrika Rekabet Komitesi bu satın alımı münasebet gösterilen tasalar kapsamında araştırmaya koyuldu. Bu doğrultuda Call of Duty’nin sadece Xbox ile sonlu olabileceği telaşları de araştırıldı. Gelecekteki Activision Blizzard oyunlarıyla ilgili olarak da birçok araştırmaya tabi tutulan bu satın alım nihayetinde CCSA tarafından onay aldı.
 
Bu onayın akabinde Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick çeşitli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Güney Afrika Rekabet Kurulu, oyun sanayisindeki rekabetle ilgili gerçeklerin kapsamlı bir incelemesine dayanarak Microsoft ile birleşmemizi onayladı. Kıymetli bir global kuruldan gelen bu ek onayı takdir ediyoruz.” 
 
Güney Afrika’nın onayıyla birlikte Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alım süreci altı farklı kurum tarafından onaylanmış oldu. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’nin onayı bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu