Mobil

WhatsApp’a Animasyonlu Emojiler Geliyor

Geçtiğimiz gün kullanıcılarına üç yeni güvenlik özelliği sunan WhatsApp, kullanıcı tecrübesi tarafındaki yenilikleri üzerinde çalışmaya da devam ediyor. Şirket, son olarak uzun müddettir hayatımızda olan, kimisinin sevdiği, kimisinin ise nefret ettiği animasyonlu emojilere kavuşacak.

Üstelik animasyonlu emoji, seçili emojilerde varsayılan seçenek olacak. Bu emojileri görmek istemeseniz bile emojileri görecek, devre dışı bırakamayacaksınız. Emojiler, website ve uygulamaların çokça kullandığı tanınan animasyon platformu Lottie’nin kütüphanesinden olacak.

Animasyonlu emojiler, sohbette bu türlü gözükecek:

Animasyonlu emojilerin ne vakit kullanılacağına dair şimdi bir bilgi bulunmuyor. Şimdi geliştirilme kademesinde olan özellik, WhatsApp’ın Android, iOS yahut masaüstü sürümlerinin Beta versiyonlarında da yayınlanmadı. Özelliğin yakın zamanda masaüstü sürümünde beta olarak yayınlanması bekleniyor.

Animasyonlu emojiler, günümüzde WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram’da uzunca müddettir kullanılıyor. Öte yandan Meta’nın bir başka iletileşme uygulaması olan Facebook Messenger da animasyonlu emojilere konut sahipliği yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu