BilimTeknoloji

Michael Saylor: “MicroStrategy BTC Satmayacak”

Kripto para piyasasındaki genel satışlara karşın, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’lerini (BTC) satmayı planlamadığını açıkladı. MicroStrategy genelikle yaptığı Bitcoin alımlarıyla gündeme geliyor. Bu sefer gündeme gelme sebebi ise sahip olduğu Bitcoin’ler oldu. 

Michael Saylor, MicroStrategy’in Bitcoin Satmayacağını Söyledi

Bilindiği üzere MicroStrategy, Bitcoin satın alan ve elinde en çok BTC tutan şirket. Kripto para piyasasındaki aşağı istikametli hareketlerden sonra gözle doğal olarak bu, elinde en çok BTC tutan şirkete çevrildi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin 5 milyar dolarlık Bitcoin birikimini asla satma planlarının olmadığını söyleyerek, başlardaki soruyu yanıtlamış oldu. CEO, şirketin genel siyasetinin Bitcoin’i satmak yerine elinde tutmak olduğunu vurguladı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor hala Bitcoin’in pay senedi geri alım olayları için en güzel enflasyon muhafazalarından biri olduğunu düşünüyor. Bölümdeki uzmanlar ise bu hususta tarihi data eksikliği nedeniyle Michael Saylor’un bu görüşünü desteklemiyor.

Michael Saylor, satış konusunda kripto para piyasasındaki yatırımlarından kâr alma üzere bir fikirlerinin olmadığınıda söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu