Oyun

Hitman 3, Steam kullanıcılarının hışmına uğradı!

Son olarak 2012 yılında yayınlanan Hitman: Absolution sonrasında yeterliden düzgüne ivme kaybetmeye başlayan Hitman serisine, Square Enix Montreal tarafından ‘reboot’ atılmıştı.

Serinin klasik yapısını bir kenara bırakarak episodik bir oynanışa geçen ve adeta küllerinden doğan seri, 2018 yılında çıkan Hitman 2 ile de büyük bir beğeni kazanmıştı. Son olarak 2021 yılında yayınlanan 3. oyunuyla da olumlu yorumlar alan Hitman serisi, bugünlerde Steam oyuncularının hışmına uğramış durumda. İşte oyuncuların bu yansısının sebebi…

Hitman 3, Steam’de olumsuz yoruma boğuldu

Bildiğiniz üzere Epic Games Store, Valve ve Steam’e rakip olmak için piyasaya girdiğinden beri epeyce agresif bir siyaset izliyor. Neredeyse 2 yıldır daima fiyatsız oyunlar ve kampanyalarla kullanıcıları çekmeye çalışan Epic Games, ‘süreli özel oyun’ isminde bir siyasete da sahip. Buna nazaran Epic, kimi oyun yapımcılarıyla anlaşarak, oyunların bir müddetliğine de olsa Steam’de piyasaya çıkmasının önüne geçiyor.

2021 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Hitman 3 için de Epic Games ve IO Interactive ortasında emsal bir mutabakat imzalanmıştı. Buna nazaran Hitman 3, bir sene boyunca yalnızca Epic Games Store’da satışa sunulacaktı. Ortadan geçen bir yılın akabinde bu hafta içerisinde Steam’de de satışa sunulan imal, oyuncuların eksi oy hışmına uğradı. Bunun en temel münasebeti ise Hitman 3’ün satışa sunulduğu hafta içerisinde Xbox Game Pass abonelik sistemine eklenmiş olması.

Hitman 3’ün Steam sayfasında an prestijiyle 377 inceleme bulunuyor ve bu incelemelerin büyük bir çoğunluğu ‘Olumsuz’ olarak listelenmiş durumda. Her ne kadar oyuncular Hitman 3’ün oynanışını ve kıssasını beğenmiş olsalar da IO Interactive’in Steam oyuncularını umursamadıklarını ve epey başarısız bir iş modeli benimsediklerini belirtiyorlar. Serinin son üç oyunu, an prestijiyle Xbox Game Pass abonelerine fiyatsız olarak sunulmuş durumda. Bu üçlemeye ek paketlerin ve içeriklerin dahil olmadığını belirtmeliyiz.

Pekala sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Steam kullanıcıları bu duruma içerlemekte haklı mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu