Sosyal Medya

Messenger’a Alman yöntemi ödeme bölme geliyor!

Meta tarafından paylaşılan son blog yazısına nazaran Facebook Messenger, ABD’deki iOS ve Android kullanıcılarına ödemeleri bölme, kaybolan bildiriler ve gelişmiş sesli ileti kayıt denetimleri dahil olmak üzere yeni özellikler sundu.

Ödeme bölme özelliği, Messenger Bölünmüş Ödemeler olarak isimlendiriliyor ve Meta özelliği birinci olarak Aralık ayında test etmeye başlamıştı. Bu özellik, küme sohbetinde faturayı üyeler ortasında eşit olarak bölebilir yahut her bir kişinin ne kadar borcu olduğunu belirleyebilir. Ödemeye şahsileştirilmiş bir bildiri da eklenebilir.

Facebook Messenger Bölünmüş Ödemeler nedir?

Bölünmüş Ödemeler yeniliğine ek olarak ABD’deki Messenger kullanıcıları artık Snapchat’e emsal biçimde birbirlerine kaybolan bildiriler gönderebilecek. Vanish Mode (Kaybolma Modu) ismi verilen yeni özellik, öbür kişi iletisi açtıktan sonra bildirileri, fotoğrafları, GIF’leri ve çıkartmaları ortadan kaldırabilir.

Bir başka kıymetli yenilik ise kullanıcılara sesli ileti üzerinde daha fazla denetim veriyor. Kullanıcılar sesli iletileri göndermeden evvel duraklatabilir, devam ettirebilir, dinleyebilir ve düzenleyebilir. Sesli bildirilerin üst limiti de 1 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldı.

Bu özelliklerin, bilhassa Bölünmüş Ödemeler’in, önümüzdeki devirde ülkemize gelip gelmeyeceği şimdi bilinmiyor. Ama pek çok kişi Facebook üzerinden oyunlar oynuyor, yayınlar açıyor yahut izliyor. Hatta tanınan alışveriş sitelerine alternatif olarak burası üzerinden ticaretini ilerleten kullanıcılarda mevcut. Hasebiyle tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de epey tanınan olan bu platformun, kullanışlı olabilecek yeni özelliklerini burada da kullanıma sunması bekleniyor.

Facebook şayet bu ödeme usullerini ülkemizde faaliyete sunarsa deneyimlemek ve uzun vadeli kullanıcısı olmak ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu