Sosyal Medya

Twitter’dan müzikçi Leman Sam’ın ırkçı paylaşımına müdahale!

Toplumsal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Fakat bu durum, birtakım kuralları da beraberinde getiriyor. Platformlar, kullanıcıların topluluk kurallarına uymasını ve nefret telaffuzları üzere içerikler paylaşmasını istemiyor. Bunun son örneği, kısa mühlet evvel ülkemizde yaşandı.

Müzikçi Leman Sam‘ın Katarlı bir şoförün Bahçeşehir‘de köpeğe çarpıp kaçmasına ait olarak yaptığı paylaşım yansılara neden oldu. Yapılan ırkçı paylaşıma kısa mühlet içerisinde Twitter idaresi tarafından müdahale edildi. İşte ayrıntılar…

Twitter, Leman Sam’ın paylaşımını kaldırdı

Twitter‘da nefret telaffuzları ve ırkçı tabirler içeren paylaşım yapan 71 yaşındaki Leman Sam, toplumsal medya kullanıcıların yansısını çekti. Ortalarında ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok kişi, Sam‘ı yaptığı paylaşım nedeniyle kınadığını söz etti. Kısa mühlet içerisinde şikayet yağmuruna tutulan paylaşıma Twitter müdahalesi de gecikmedi.

Platform, topluluk kurallarına uymadığı gerekçesiyle ünlü müzikçinin paylaşımını sildi. Daha sonra bir açıklama yapan Sam, paylaşımı izlediği bir görüntü üzerine yaptığını söyledi. Ayrıyeten “Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan her türlü hainlikler karşısında, hangi ülke yahut ırk olursa olsun reaksiyonum birebirdir.” sözlerini kullandı.

Şimdi hesabıyla ilgili bir yaptırıma maruz kalmayan Leman Sam’ın özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu. Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Leman Sam’ın hesabına yapılan Twitter müdahalesi hakikat mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu