Sosyal Medya

Neymar, Facebook Gaming ile yayıncılık mutabakatı yaptı!

Son yıllarda Twitch ile epey çetin bir çekişmeye giren ve rakip platformdan birçok ünlü yayıncıyı bünyesine transfer eden Facebook Gaming, artık de dünyanın en yetenekli futbolcularından Neymar da Silva Santos Júnior ile muahede imzaladı. PSG’li futbolcu, yeni devirde Facebook Gaming’de tertipli yayınlara başlayacak.

Neymar, Facebook’ta yalnızca FIFA oynamayacak

Dünyanın en ünlü ve yetenekli futbolcularından biri olan Neymar, Facebook Gaming‘in bir müddettir devam ettirdiği agresif tanıtım ve reklam stratejilerinin son halkası oldu. Breazilyalı harika yıldız, 17 Aralık’ta, Türkiye saati ile 22.00’da yapacağı birinci yayın ile Facebook Gaming bünyesine katılıyor.

Facebook Gaming ve Neymar’ın yaptığı ortak açıklamaya nazaran Brezilyalı futbolcu, ayda birkaç sefer ve daha evvelden duyurulacak biçimde canlı yayınlar yapacak. Farklı oyunlar üzerinden gerçekleşecek olan bu canlı yayınlara öbür içerik üreticileri de konuk olarak katılacak.

Variety cephesinden gelen habere nazaran Neymar’ın canlı yayınları beklenilenin tersine FIFA 22 yüklü olmayacak. Daha evvel birçok defa Twitch üzerinde Call of Duty ve Counter-Strike yayınları yapan oyuncunun, bu üretimlerin yanı sıra Fortnite yayınları da yapabileceği söyleniyor. Kısa devirde bu ve gibisi bir yayın muahedesine imza atılacağı da beklenmiyor; hakikaten Neymar, tertipli yayıncılık yapan yegane atletlerden biri olarak biliniyordu.

Neymar’ın 88 milyondan fazla Facebook takipçisi olduğunu göze alırsak, bu mutabakatla Facebook Gaming’in tanınabilirliğinin büyük oranda artacağı düşünülüyor. Pekala sizler bu mutabakatla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu