BilimTeknoloji

Kripto para dünyasında yeni bir hırsızlık daha

Kripto para dünyası gerisi gerisine siber akın ve hırsızlıklarla sarsılmaya devam ediyor. Platformların sıcak cüzdanlarını hedefleyen siber saldırganlar milyon dolarlık kripto soygunlara imza atıyor. Bunun önüne geçecek kimse de yok üzere. 

Animoca Brands soyuldu

Kripto para dünyasında pek çok NFT tabanlı oyunun destekçisi yahut geliştiricisi olan Animoca Brands markasının kendisine ilişkin NFT platformu atağa uğradı. Lympo NFT platformunun sıcak cüzdanlarına erişen saldırganlar 18.7 milyon dolar bedelinde LMT token çaldı. 

Yaklaşık 165 milyon LMT tokeni UNISWAP borsasında değiştiren saldırganların ETH olarak farklı cüzdanlara transfer ettikleri belirtiliyor. LMT tokenin fiyatı da 12 cent civarında iken atak haberiyle 1 cent düzeyine kadar düştü.

Animoca Brands mevzuyu araştırdıkları ve en kısa müddette bir tahlil bulacaklarını açıkladı. Genelde merkeziyetsiz borsalarda satışta olan LMT likiditesi kaldırıldı. Bu yüzden muhakkak bir ölçünün üzerinde alım-satımlarda bedeli hayli düşük kalacak. Firma yatırımcıların al-sat yapmayı bir müddet bırakmasını istedi. 

Geçtiğimiz hafta LCX borsası da hücuma uğramış ve 7 milyon dolar kaybetmişti. Geçen yıl bu hücumların 1 milyar dolardan fazla kripto para varlığının çalınmasına neden olduğu tabir ediliyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu