BilimTeknoloji

JP Morgan’ın kripto parası JPM Coin, Bahreyn’de kullanıma sunuluyor

Bahreyn son vakitlerde Blockchain ve kripto paralarla ilgili öne çıkan ülkelerden biri oldu. Kısa müddet evvel Binance, Bahreyn’de faaliyet gösterebilmek için birinci onayı almıştı. Bir yeni haber de Bahreyn Merkez Bankası (CBB) tarafından geldi. CBB, JPMorgan imzalı JPM Coin testlerini tamamladığını duyurdu.

Bahreyn JPM Coin ile Yeni Periyoda Gerçek Yol Alıyor

Onyx ile birlikte tamamlanan testlerle birlikte memleketler arası ödemelerde yeni bir periyot başlayacak üzere görünüyor. JPM Coin bu açıdan hayli kıymetli. CBB, bankanın verimli ödeme tahlilleriyle artık daha düzgün bir müşteri tecrübesi sunacağı konusunda tezli.  Bu ortada yapılan test, Bank ABC‘nin Aluminium Bahrain (ALBA) için gerçek vakitli ödemeler başlatmasının yolunu açtı.

Bahreyn Merkez Bankası Lideri Rasheed Al Maraj şunları söyledi:

“ALBA, Bank ABC ve Onyx by JP Morgan ile yaptığımız çalışmalar sayesinde, bugün klasik hudut ötesi ödemeler alanında var olan verimsizlikleri ve dertli noktaları ele almayı ve ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz”

Son olarak, Bahreyn’in, Orta Doğu’nun en süratli büyüyen ekonomilerinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Ülkede GSYHİ, 35 milyar doları geçti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu