BilimTeknoloji

Dogecoin kurucu ortağı, Mozilla’yı gaye aldı

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Mozilla Vakfı’nın kripto bağışlarını durdurma kararını eleştirdi. Markus, Vakfı, bir internet çetesine boyun eğmekle suçladı.

“İnternet Çetesine Boyun Eğdiniz için Teşekkürler”

Geçen hafta Mozilla, kripto para ünitesi bağışlarını kabul ettiğini duyuran bir tweet atmıştı. Ancak birçok Firefox kullanıcısı bu mevzuda Mozilla’yı eleştirdi. Mozilla Vakfı da geri adım attı. Kripto para ünitelerinin çevresel tesiri hakkında kıymetli bir tartışmaya yol açtığını söyleyen Vakıf, bu planını rafa kaldırdı.

Durum bu türlü olunca Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da Twitter’ın yolunu tuttu ve Mozilla Vakfı’nın attığı tweeti alıntıladı. Markus, “Gerici bir internet çetesine boyun eğdiğiniz için teşekkür ederim” diyerek eleştirisini lisana getirdi ve şunları söyledi:

“Açık olmak gerekirse, çevreyi önemsemeliyiz, birinci dünya ülkesinde yaşıyorsak ve Twitter’da sızlanıyorsak, gezegen için hayli makus olduğumuzu kabul edin ve her şey en kötüsüymüş üzere davranmaya çalışmayı bırakın”

Bu ortada işin enteresan kısmı Mozilla’nın uzun yıllardır aslında kripto para üniteleriyle iç içe olması. Şirket, 2014 yılında kripto para borsası Coinbase ile iştirak kurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu