Teknoloji

Movano, sıhhat takibi yapan yüzüğünü tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji aktifliği CES 2022, Omicron varyantı sebebiyle çalkantılı bir süreçten geçse de birçok teknoloji sevdalısının dört gözle beklediği bir aktiflik olacak. Fuar kapsamında Movano isimli bir şirket, bugün tanıtımını yaptığı değişik bir eser ile sahne alacak. Söylentilere nazaran Movano Ring isimli giyilebilir teknoloji yüzüğü, kullanıcısının sıhhatini takip ediyor.

Movano Ring, kullanıcının sıhhatini tahlil edecek

Giyilebilir teknolojinin insan sıhhatine kıymetini gösteren eserlerden birisi olmayı hedefleyen Movano Ring, kullanıcının sıhhatiyle ilgili birçok datayı tahlil ederek ihtarlar verecek. O denli ki aygıt; kandaki oksijen düzeyi, uyku, teneffüs, sıcaklık, kalp atış suratı, kan basıncı, kalp atış suratının değişkenliği, adımlar ve yakılan kaloriler üzere birçok sıhhat ögesinin takibini yapacak.

Muhtemel kronik hastalık riskinin takibini de yapması beklenen Movano Rin, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla ‘en uygun fiyatlı sıhhat cihazı’ sloganını kullanarak CES 2022’ye katılacak. Lakin eser, Amerika Birleşik Devletleri Besin ve İlaç Dairesi (FDA) onayını şimdi almış değil. Movano şirketinin CEO’su Mastrototaro, bahse ait bir dizi açıklamalarda bulundu.

Öteki eserlerin tersine biz hem tıbbi hem de tüketici odaklı olmayı hedefliyoruz. Bir tıbbi aygıtın doğruluğu ve güvenilirliği ile tüketicinin görünümüne uygun olup, hissine ve satın alma isteğine sahip olmak istiyoruz. İşlerin düzenleyici tarafını çok ciddiye alıyoruz. Movano Ring olarak, FDA müsaadelerine şimdi sahip olmasak da bu müsaadesi elde etmek için doğruluk çalışmalarını yürüteceğiz.

Movano, yüzüğü için şimdi fiyatlandırma detayları paylaşmadı. FDA onayı almak için büyük uğraş veren şirket, herkes için tasarladıklarını söylese de bayanlar özelinde daha çok durduklarını söylüyor. Movano Ring, planları doğrultusunda birinci olarak 2022’nin ikinci yarısında aygıtının beta sürümünü piyasaya sürecek.

Movano Ring projesi hakkında birinci izlenimleriniz nelerdir? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu