Mobil

Lenovo yeni Legion Y90 modelinin görüntüsünü yayınladı

Bilgisayar cephesindeki muvaffakiyetini bilhassa Legion serisi modellerle oyuncu telefonlarına taşıyan ve iki yılda tanıttığı iki seride de kendi has tasarım lisanını kullanan Lenovo, yeni modelini yavaş yavaş netleştiriyor. Telefonların yan tarafından çıkan kamera ve yeniden yan tarafına pozisyonlandırılmış şarj portu oyuncu telefonu kesimine inovasyon kazandırmıştı. Lenovo artık de değişik dizaynlı bir diğer telefonu, Legion Y90 modelini pazara sunmaya hazırlanıyor.

Lenovo Legion Y90 dizaynıyla ilgi çekiyor

Geçtiğimiz ay yeni oyuncu telefonu ile ilgili birinci bilgileri karşımıza çıkartan Lenovo, 144Hz yenileme suratına sahip bir ekrandan da kelam etmişti. Bugün yayınlanan görüntüde donanım tarafına değinilmezken, dikkat cazip bir tasarım her zamanki üzere yeni Legion’da yer aldı. Lenovo Legion Y90, art tarafın ortasında yer alan kamera konseyimi ve renkli “Y” harfiyle oyuncu telefonu olduğunu adeta haykırıyor.

Muhtemelen 14Hz yenileme ve 720Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip 6.92 inç büyüklüğünde E4 AMOLED ekranla gelecek olan amiral gemisinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyi göreceğiz. Ayrıyeten oyuncular için ince ayarlar barındıran ZUI arayüzü de Legion Y90’da yer alacak.

Çift motorlu hava soğutmalı sistemin dışında teknik olarak bilmediğimiz Lenovo Legion Y90’ın 1 Ocak’ta tanıtılması bekleniyordu. Fakat şirket aykırı köşe yaparak bu telefonu şimdi tanıtmadı. Bakalım Legion Y90 ne vakit hangi özellikler ile gelecek? Sizler oyuncu telefonları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce en âlâ oyuncu telefonlarını hangi üretici üretiyor? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu