Mobil

iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5’den sevindiren haber!

Apple, kullanıcılarına performans odaklı aygıtlar sunuyor. Kimi aygıtları alanında başkan özellikleri sahipken kimileri da daha uygun fiyata kullanıcılar için en yeterli tecrübesi sunuyor. Bu sayede şirket, birçok kişi tarafından seviliyor ve satın alınıyor.

Geçtiğimiz günlerde şirketin yeni uygun fiyatlı iPhone SE+ 5G ve yeni jenerasyon iPad Air üzerinde çalıştığı sızdırılmıştı. Bu iddiayı güçlendirecek yeni bir gelişme ortaya çıktı. Yakın vakitte tanıtılması beklenen iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5’in EEC sertifikaları ortaya çıktı.

iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5 EEC sertifikası aldı!

Ortaya çıkan yeni evraklara nazaran Apple, yeni iPhone SE+ 5G ve iPad Air 5 için EEC sertifikalarını aldı. Yeni modellerin sertifikaları toplumsal medyada paylaşıldı. iPhone SE+ 5G, evraklarda A2595, A2783 ve A2784 numaralarıyla karşımıza çıkıyor. iPad Air 5 ise evraklarda A2588, A2589, A2591, A2757, A2759, A2761, A2766 ve A2777 numaralarıyla isimlendirilmiş.

EEC (Avrasya Ekonomik Komisyonu) sertifikası, Avrupa pazarında satılacak eserlere veriliyor. Sertifika, bu sertifikayı alan aygıtların teknik özelliklerinin Avrupa pazarında satılmaya uygun olarak tasarlandığını açıklıyor. Bu sertifikaya sahip aygıtların Avrupa pazarında satışa hazır hale gelmiş olması demek yeni aygıtların yakın bir vakit içerisinde karşımıza çıkacağını bizlere gösteriyor.

iPhone SE+ 5G, sızdırılan bilgilere nazaran geçen yılki modelle tıpkı dizayna sahip olacak. Aygıtta 4.7 inç boyutunda bir ekran bulunacak ve iPhone 13‘lerde kullanılan A15 işlemcisine sahip olacak. Aygıtın bir evvelki modelden en büyük farkı 5G teknolojisini desteklemesi olacak. Yeni iPhone SE+ 5G, gelişmiş özelliklerine karşın öbür aygıtlara kıyasla daha uygun olacak.

iPad Air 5, tıpkı yeni jenerasyon iPhone SE’de olduğu üzere A15 işlemcisine sahip olacak. Bunun dışında aygıtta 5G’ye sahip bir versiyon da bulunacak. Bir evvelki kuşakta olduğu Touch ID ile karşımıza çıkacak aygıtta, Center Stage (Ana Sahne) özelliğine sahip 12 megapiksellik bir kamera bulunacak. Aygıtların Mayıs ayına kadar tanıtılması bekleniyor. Pekala, sizin fikirleriniz neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu