Mobil

Redmi K50 Gaming, akıl almaz okuma/yazma suratlarına ulaşacak

Daha öncesinde birkaç kere gündeme gelen ve lansman tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgiyle gündeme gelen Redmi K50 Gaming, şirketin açıklamaları ile heyecan yaratıyor. Bugün çeşitli duyurular gerçekleştirerek yeni uygun fiyatlı oyuncu telefonunu netleştiren Xiaomi, yalnızca teknik özellikleri ve tarihleri değil; telefonu rakiplerinden ayıran ayrıntıları da karşımıza çıkartıyor. K50 Gaming, okuma/yazma suratı tarafında hayli tezli oluyor.

Şirketin yayınladığı teaserlar ve manzaralar sayesinde tanıtımına günler kala netleşen Redmi K50 Gaming, bilhassa okuma/yazma suratı tarafında ilgi alımlı. Telefonda daha evvel görmediğimiz bir özellik bulunuyor. Bu özellik, aygıtın akıl almaz okuma/yazma suratlarına ulaşmasını sağlıyor.

Redmi K50 Gaming ile IO Turbo devri başlıyor

Haftaya, yani 16 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Redmi K50 Gaming ailesi, dikkat alımlı donanımlarının yanı sıra birinci kere kendilerinde yer alan bir bilhassa de ezber bozuyor. LPDDR5 teknolojili RAM ve UFS 3.1 teknolojili depolama, telefonu en süratli okuma/yazma kıymetlerine ulaştırsa da bununla yetinmeyen Xiaomi, çeşitli modifikasyonlarla telefonlara IO Turbo özelliğini kazandırıyor.

Bu özellik sayesinde okuma/yazma suratları 2 ila 4 katı artan Redmi K50 Gaming, oyunculardan standart kullanıcıya kadar herkesin beğenisini kazanabilir. Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran bu özellik sayesinde telefonun okuma suratı yüzde 100 artarken, yazma suratı yüzde 300 kadar artabiliyor.

Gücünü 4nm üretim sürecinden geçen ve Qualcomm cephesinin en güçlüsü olan Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alan K50 Gaming, VRS ismi verilen değişken çözünürlüklü sürece teknolojisini de destekleyecek. Serideki telefonlarda farklı farklı işlemciler yer alacak ve pazarda şirketin elini güçlendirecek.

Pekala sizler Redmi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce şirketin üst segment telefonları başarılı mı? Siz bütçeniz müsaade verse Redmi’nin oyuncu telefonunu tercih eder misiniz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu