Donanım

Intel Arc Ekran Kartları Gelmeden, Özel Duvar Kağıtları Geldi!

Intel GPU kısım şefi Raja Koduri, PC oyuncularının şu anda içinde bulundukları durumun pek âlâ halde farkında. Üretilen GPU’ların ölçüsü, talepten çok daha düşük ve bu da genel olarak yüksek fiyatlara yol açıyor. Üzerine bir de çip krizinin patlak vermesi, oyun severlerin eliniz zora sokarken, Koduri, mevcut GPU ezasıyla ilgili PC Gamer’a bir açıklamada bulundu.

Yaşanan bu durumun PC oyuncuları ve genel olarak sanayi için büyük bir sorun olduğunun altını çizen Raja Koduri, herkesin elini rahatlatmak için bir yol bulmaya çalıştıklarını ve bu yolun beklenen Intel Arc GPU’dan geçtiğini tabir ediyor.

Öte yandan Intel, NVIDIA’nın bilakis kartlarında kripto para madenciliği performansına hudut getirmeyeceğini de doğrulamış durumda. Aslında şirketin “Bonanza Madeni” olarak isimlendirdiği özel bir ASIC madencisi üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Daha evvel bununla ilgili bilgileri bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Buna nazaran Intel, kripto para madencilerini Bonanza Madeni isimli özel kripto para madenciliği çipine çekmek istiyor üzere görünüyor.

Son olarak Intel, şimdi Arc GPU’ları piyasaya sürmemiş olsa da, onlar için hazırladığı özel duvar kağıtlarını paylaştı. Bu duvar kağıtlarını indirmek için buraya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu