Donanım

Nvidia, yeni taşınabilir ekran kartlarını duyurdu: Dizüstü bilgisayarlara RTX 2050 geliyor

Ekran kartı dalında madencilik ve tedarik sıkıntıları devam ederken dev yonga üreticisi Nvidia, yeni ekran kartları RTX 2050, MX570 ve MX550’i duyurdu. Yeni kartlar, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkacak dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak.

Giriş düzeyinde seçenekler artıyor

Şirketin halihazırda RTX 3050 yongasının güç verdiği bilgisayarlar olsa da yeni ekran kartları, farklı donanım ihtiyaçları olan kullanıcılar için seçenekleri arttıracak. Bununla birlikte uygun bir fiyat ile gelmesi beklenen RTX 2050, RT çekirdekleri, Tensor çekirdekleri, DLSS, Nvidia Reflex, Nvidia Broadcast, Nvidia Encounter ve Nvidia Optimus üzere tüm Nvidia teknolojilerini destekleyecek.

Nvidia tarafından yeni kartların ayrıntıları paylaşılmadı fakat şimdiye kadarki en süratli MX serisi ekran kartı olması beklenen MX570, bir evvelki seriye oranla daha süratli belleğe ve daha fazla CUDA çekirdeğine sahip olacak. MX450’nin halefi olan GeForce MX550’nin ise, Adobe Lightroom ve Premiere Pro üzere uygulamalarda daha fazla performans sunacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu