Sosyal Medya

Ünlü YouTuber Logan Paul, 3.5 milyon dolar dolandırıldı!

YouTube platformunda 20 milyondan fazla takipçisi bulunan ve son yıllarda boks sporuna merak salmasıyla dünya çapında bilinirliği artan Logan Paul, tam 3.5 milyon dolarlık bir dolandırıcılık hadisesiyle gündemde.

Ünlü YouTuber, geçtiğimiz yılın Aralık ayında, epeyce az bulunan ve sıfır paket olarak dünyada tek kaldığı sav edilen birinci baskı Pokemon kartları için tam 3.5 milyon dolar harcamıştı. Fakat kapalı paketi açan Paul, hayatının en büyük şoklarından birini yaşadı. Pokemon setinin içinden Pokemon kartı dahi çıkmadı.

Logan Paul, paketi açtığında şoke oldu

20 Aralık 2021 tarihinde resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir gönderi paylaşan Logan Paul, 1. Basım ve mühürlü, jelatini açılmamış bir Pokemon kart koleksiyonuna 3.5 milyon dolarlık bir ödeme yaptığını açıklamıştı.

Ortadan geçen yaklaşık 1 aylık sürecin sonunda Pokemon paketini açmaya karar veren Paul, dolandırıldığını anladı. Daha evvel paketlerin özgün basım bir kutunun içinde olduğunu onaylayan bir uzmanla çalışan Paul, paketi açtığında Pokemon kartı dahi göremedi. Tüm kutu, epeyce sıradan G.I Joe kartlarının paketlenip sunulduğu öylesine bir koleksiyondan ibaretti.

Bu hafta içerisinde YouTube kanalında yayınladığı yeni bir görüntüyle flashback tadında sahneler de paylaşan Paul, kutuyu satın alım sürecinde görüşünü aldığı uzmanlarla yaşadıklarını paylaştı. Yaklaşık bir ay sonra kutunun içerisinde 3.5 milyon dolar kıymetinde bir koleksiyon bulunmadığını anlayan Paul, koleksiyonun sonradan banlattığını görünce adeta yıkıldı.

Üstteki görüntüden tüm süreci izleyebilirsiniz. Fakat mevzu Logan Paul olunca tüm bu yaşananların izleyicilerin bir sefer daha kandırıldığı bir reklam çalışması olma mümkünlüğü da akıllara geliyor. Tüm bu sürecin nasıl devam edeceği merak konusu. Şayet yaşananlar bir PR operasyonu değilse, ünlü YouTuber’ın paketi satın aldığı şahıstan davacı olması bekleniyor.

Pekala sizler bu yaşananlar ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu