Mobil

Huawei yeni akıllı gözlüğünü tanıttı

Bir müddettir akıllı gözlük kategorisinde de faaliyet gösteren Huawei dün itibariyle yeni eserini tanıttı. Yeni akıllı gözlükler evvelki tasarım ortağını kaybederken sıhhat takibi tarafında yeniliklerle biraz daha cazip hale gelmeyi amaçlıyor. 

Huawei yeni akıllı gözlüğü neler sunuyor?

Huawei’nin yeni akıllı gözlüğü evvelkiler üzere standart gözlük dizaynını koruyor. Bu bakımdan ekran yahut yansıtma stili bileşenleri yok. Daha çok bir Bluetooth hoparlör ve mikrofon tarifi yapabileceğimiz halde çalışıyor. Gentle Monster tasarım iştirakini sona erdiren yeni akıllı gözlük değiştirilebilir saplar ve lens modülleri ile geliyor. 

Yeni 128mm ultra ince fakat güçlü hoparlörler kullanan gözlük kullanıcının kulağına sesi direkt iletebiliyor. Çift mikrofon berrak bir formda ses iletimi sağlarken dijital asistanlara da erişim sunuyor. İki pinli manyetik sistem ile şarj olan batarya 16 saate kadar yönetim edebiliyor. Harmony OS 2.0 işletim sistemi ile çalışan gözlük gerçek vakitli sesli bildirimler sunabiliyor. 

Öbür bir dikkat cazibeli nokta ise sıhhat sensörünün olması. Bu sensör omurganın boyun içerisinde kalan kısmını algılayarak başın poziyonunu tespit edebiliyor. Gerçek vakitli olarak kullanıcıya başın duruşu konusunda ikazlarda bulunuyor. Huawei’nin yeni gözlüğü 267$ olarak satılacak. Koyu cam versiyonu ise 298$ civarında. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu