Mobil

Samsung’un Ocak ayı güvenlik güncellemesini alacak aygıtlar muhakkak oldu!

Samsung, piyasaya sunduğu akıllı telefonlarıyla ve öteki teknolojik aletleriyle birçok kullanıcı tarafından seviliyor. Bilhassa Android tarafının güçlü oyuncularından Samsung, başka şirketler üzere akıllı telefonlarına güncelleme dayanağı sunuyor.

Şirket yılın kimi vakitlerinde aygıtlarındaki sorunları düzeltmek ya da daha uygunlaştırmak için birtakım güncelleme paketleri yayınlıyor. Şu an da şirket, Ocak ayı güvenlik güncellemesi paketini yayınlıyor ve kimi aygıtlarına güvenlik güncellemesi yolluyor.

Ocak ayı güvenlik güncellemesi neler sunuyor?

Güncelleme dağıtımı birinci olarak 30 Aralık’ta başladı. Güncellemenin yayınlanmasının akabinde güncellemeyle ilgili birçok ayrıntı şirket tarafından paylaşıldı. Samsung’un açıklamasına nazaran yeni güvenlik güncellemesi 2 kritik, 36 yüksek derecede değerli ve 5 orta seviyede güvenlik sorunu çözüyor. Ayrıyeten Pixel aygıtlarda keşfedilen 911 kusuru için de bir düzeltme bulunuyor.

Bu güncellemeyle birlikte birçok telefondaki yanlışlar düzelmeye başladı. Birinci olarak bu güncelleme Samsung’un orta sınıf telefon ailesi A serisinde yayınlandı. Aşağıdaki listeden hangi aygıtların güncellemeyi alacağına ulaşabilirsiniz.

Samsung Ocak 2021 güvenlik güncellemesi alacak aygıtlar

Galaxy S serisi

  • Galaxy S21
  • Galaxy S21+
  • Galaxy S21 Ultra

Galaxy A serisi

  • Galaxy A51

Galaxy Note serisi

  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 10 +
  • Galaxy Note 10+ 5G

Galaxy Tab serisi

  • Galaxy Tab S6 Lite

Güvenlik güncellemesi listesine baktığımızda şirketin amiral gemilerinin de bu güncellemeyi aldığını görüyoruz. Samsung’un son vakitlerde isminden çokça bahsettiren katlanabilir telefonları bu güncellemeyi almayacak. Ayrıyeten Note serisinin en yeni modellerinden Note 20 ve Note 20 Ultra da bu güncellemeden yararlanamayacak.

Samsung’un yeni aygıtları için 5 yıllık güvenlik güncellemesi kelamı vermesiyle birlikte aygıtlara olan talep arttı. Pekala, sizin niyetleriniz neler? Sizce Android tarafı güncelleme konusunda iOS tarafı kadar kâfi mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu