Oyun

Atari olarak bilinen 38 yıllık konsol için yeni oyun geliyor!

Ülkemizde kısaca Atari olarak bilinen ve 90’ların en tanınan oyun konsollarından biri olan Nintendo Entertainment System (NES) için tam 38 yıl sonra yeni bir oyun geliştiriliyor. 1983 yılında piyasaya sürülen konsol için geliştirilen oyun, Kickstarter’da epeyce yüklü bir bağış toplamayı da başardı.

NES (Atari) için geliştirilen oyun, 16 bin dolar topladı

Her ne kadar ülkemizde gerçek ismi olan Nintendo Entertainment System olarak değil Atari olarak bilinse de gelmiş geçmiş en tanınan konsollardan biri olarak bilinen NES için yeni bir oyun geliyor.

1983 yılında Japonya’da, ilerleyen yıllarda da tüm dünyada adeta patlama yaratan NES; o devir Metroid, Muhteşem Mario Bros, The Legend of Zelda, Tank 1990 ve Duck Hunt üzere efsanevi oyunlarıyla unutulmaz bir iz bıraktı. Yaklaşık 6 yıl sonra piyasaya sürülen Muhteşem Nintendo Entertainment System (SNES) ile popülaritesini katlayan konsol için Cooper Jacket isminde yepisyeni bir oyun geliştiriliyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde resmi YouTube kanalı aracılığıyla tanıtım görüntüsü yayınlanan Cooper Jacket, toplamda 13 kısım ve 5 farklı dünya içeren bir aksiyon oyunu…

Oyun iki kişilik co-op modunu da destekliyor ve o devir görmeye pek alışık olmadığımız, silahların ve yeteneklerin geliştirilebilmesi üzere farklı özellikler de içeriyor. Copper Jacket, geçtiğimiz ay içerisinde Kickstarter kampanyasını 9 bin dolar amacıyla başlatmıştı. Ortadan geçen bir ayın akabinde toplamda 244 kişi tarafından desteklenen proje, daha şimdiden 16 bin dolar bağış toplamayı başardı.

Şayet her şey yolunda giderse, oyun 2022’nin Ocak ayında oyuncularla buluşacak. Üretimci, şimdilik yalnızca NTSC sistemlere dayanak verdiklerini ve PAL’de oyunun çalışıp çalışmamasını garanti edemeyeceklerini belirtti. Copper Jacket, oyunculara .NES formatında ve ROM olarak teslim edilecek.

Pekala sizler bu kadar yıl sonra NES (Atari) için oyun geliştirilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu