Oyun

GTA 5’in PS5 versiyonundan yeni bilgiler geldi!

GTA 5’in 2022’nin Mart ayında Xbox Series X|S ve PS5 için piyasaya sürülmesiyle erişildiğine ender rastladığımız bir durum gerçekleşecek. Buna nazaran Rockstar Games, oyununu son üç kuşak için farklı başka piyasaya sürmüş olacak.

Birinci olarak PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen GTA 5, ortadan geçen yıllar boyunca Xbox One ve PlayStation 4 ile birlikte PC’ye de gelmişti. Piyasadaki 8. yılını dolduran oyunun PS5 ve Xbox Series X|S versiyonlarıyla ilgili yeni bilgiler ulaştı.

GTA 5, yeni araç renkleriyle geliyor

Geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların beğenisine sunulan GTA Trilogy – The Definitive Edition ile oyuncuların büyük yansısını çeken Rockstar Games, GTA 5 kozmosuna yeni öğeler ve içerikleri eklemeye devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz Aralık ayında gelen GTA Online: The Contract güncellemsiyle birçok yeni araba ve Dr. Dre’nin yeni ve yayınlanmamış kesimlerini ekleyen Rocksar Games, oyunun üç ana karakterinden biri olan Franklin için de ek kıssa vazifeleri sunmuştu.

Yayınlanan GTA Online: The Contract güncellemesiyle oyuna yeni periyotta eklenecek olan içeriklerin kodlarını da içeriğe ekleyen Rockstar Games, meraklı oyuncuların bir kere daha amacı oldu. GTA 5 üzerine sunduğu içeriklerle bilinen MrBossFTW isimli YouTube kanalı, PS5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek olan GTA 5 Expanded And Enhanced ile ilgili birinci bilgilere ulaştı.

Oyuna yeni eklenen kodları inceleyen MrBossFTW, üretimin yeni kuşak versiyonunda 16 farklı yeni araç boyası ve kaplaması bulunacağını belirtti. Buna ek olarak yayınladığı küçük çaplı bir modla bu yeni kaplama paketinin PC versiyonunda da kullanılmasını sağladı. Yeni eklenecek olan kaplamaların ortasında monokrom, Vice City, gün batımı, gökkuşağı paleti, yeni yıl reklendirmesi üzere birçok seçenek bulunuyor.

Şayet siz de Mart ayında oyuna eklenmesi gereken bu yeni kaplamalara erişmek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili moda ulaşabilirsiniz. Modun üretimde çalışabilmesi için oyunun son sürümü olan 1.0.2545.0‘a sahip olmalısınız. Pekala sizler GTA 5 için eklenecek olan içeriklerle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu