BilimTeknoloji

Disney+’tan Atatürk dizisi geliyor: Başrolde Aras Bulut İynemli

Dünyanın en büyük cümbüş şirketlerinden birisi olan Disney’in görüntü akış platformu Disney Plus, Türkiye’ye gelmek için hazırlanıyor. Geçtiğimiz saatlerde de Disney Plus’ın yeni yerli içeriğinden birinci bilgiler geldi.

Disney Plus’tan Atatürk Dizisi

Geçtiğimiz saatlerde paylaşılan bilgilere nazaran Disney Plus, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olacağı Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir dizi hazırlıyor. Ne yazık ki dizinin konusuna dair çok fazla ayrıntı yok. Lakin dizinin altı bölümlük iki dönemden oluşması bekleniyor. Yanlış anlaşılma olmaması ismine Mustafa Kemal Atatürk’ü, Aras Bulut İynemli’nin canlandıracağını belirtelim.

Dizinin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstlenecek ve dizinin 2023 yılında, yani Cumhuriyetimizin 100. yılında yayınlanması bekleniyor. Dizinin oyuncu seçimleri şu anda devam ediyor ve 2022 Temmuz ayında da çekimlerinin başlaması bekleniyor. Disney Plus’ın yalnızca Marvel ve Star Wars üretimleriyle değil ülkemize özel içeriklerle geliyor olması ve bilhassa ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün öyküsünün anlatıldığı bir dizinin geliyor olması pek sevindirici bir haber.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu