Mobil

Google Pixel 6 serisinin şarj suratları ile ilgili yeni bir gerçek ortaya çıktı

Arama motoru devi Google’ın ekim ayında kullanıcıların beğenisine sunduğu Pixel 6 serisi, beraberinde getirdiği yanlışlar nedeniyle bir türlü gündemden düşmüyor. Bilhassa serinin tanıtım sürecinde 30W şarj aygıtıyla yarım saatte yüzde 50 şarj olduklarına dair vaatlerde bile bulunan şirket, geçtiğimiz aylarda Android Authority tarafından yapılan birtakım test sonrası bir anda reaksiyonların odak noktası olmuştu. Kısa mühlet evvel de yeniden birebir mevzu ile ilgili yeni bir tez ortaya atıldı.

Google Pixel 6 serisinin yavaş şarj olması, aslında bir özellik mi?

Google Pixel 6 serisi, şarj suratları konusunda tenkitlerin odak noktası haline geldikten sonra bilhassa internette çeşitli forum ve web sitelerinde kullanıcılar ortasında bilgi alışverişi yaşanmaya başladı. Bu noktada kısa müddet evvel Amerikan toplumsal haber ve tartışma sitesi Reddit’te bir kullanıcı, öbür Pixel 6 sahiplerine aygıtlarında yavaş şarj olmasına neden olan bir yanılgıyla karşılaşıp karşılaşmadıklarını sordu. Birebir vakitte telefonundan elde ettiği dataları de paylaştı.

Kullanıcıya nazaran serinin Pro modeli, belli bir düzeyden sonra gerçek şarj suratlarının bile altına düşüyordu. Bildiğiniz üzere Google tarafından tanıtım sürecinde telefonun 30W suratında şarj olabilen 5.000 mAh’lik bataryadan beslendiği açıklanmıştı. Fakat daha sonra pilin azamî 22W suratında şarj olduğu ortaya çıkmıştı.

Durum bu türlü olunca Reddit’te açılan bahis süratle tanınan hale gelmeye başladı. Kimi telefonunun yüzde 23’ten yüzde 100’e şarj edilmesinin 3 saat, kimi de yüzde 10’dan yüzde 50’ye 1 saatte şarj olduğunu söz etti. Lakin kullanıcılar tarafından paylaşılan dataların ortak noktası yüzde 80 ila yüzde 100 ortasında şarj suratlarının büyük ölçüde düşmesiydi.

Bunun üzerine kullanıcıların yanılgı olarak gördükleri durumun aslında Uyarlanabilir Şarj ismi verilen bir özellik olduğu tez edildi. Bu fonksiyon, AI ve Makine Tahsili aracılığıyla çeşitli hesaplamalar yaparak pilin sağlıklı kalmasını sağlama gayesiyle muhakkak bir düzeyden sonra şarj suratlarını düşürebilme yeteneğine sahip.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Şarj suratlarının makul bir düzeyden sonra düşmesi, Uyarlanabilir Şarj özelliğinden mi kaynaklanıyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu