Oyun

Efsane PlayStation oyununun geri dönüş planları suya düştü!

Sony PlayStation markasının son devirdeki kıymetli üretimlerinden biri olan Days Gone’ın imalcisi Jeff Ross, 2020 yılında şirket ile yaşadığı uyuşmazlıklar sonrasında Sony’den ayrılmıştı. Ünlü üretimci, yeniden eski Sony PlayStation çalışanı ve God of War serisinin de yapımcılarından biri olan David Jaffe ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ross, ünlü bir PlayStation 1 oyununun yine üretimini reddettiğini açıkladı.

Sony, Syphon Filter serisini geri getirmek istemiş

Her ne kadar 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde epeyce önemli tenkitler alsa da Bend Studio tarafından geliştirilen Days Gone, ortadan geçen süreçte gelen yamalar ve geliştirmelerle bir ölçü toparlamıştı. Sony, üretimin maliyetlerini çıkarmak ve ekonomik olarak rahatlamak için imali PC platformuna Steam aracılığıyla da piyasaya sürmüştü.

Oyunun baş imalcisi ve eski Sony çalışanı Jeff Ross, gerçekleştirdiği bir röportajda ünlü Japon şirketin oyunun son halinden hiç fakat hiç şad olmadığını itiraf etti. Ross, Days Gone 2’yi geliştirmek istediğini ve mevzuyla ilgili Sony ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Buna rağmen bu fikrin daha baştan meyyit doğduğunu ve Sony’nin üst idaresinden onay alamadığını belirtti.


Syphon Filter: Logan’s Shadow

Üretimin hem incelemelerde hem de satışlarda vasat bir grafik çizmesi sonrası gözden düşenJeff Ross için Sony’den farklı bir teklif de iletilmiş. Sony, PlayStation 1’in en efsane üretimlerinden biri olan ve 2007 yılında PSP için piyasaya sürülen Syphon Filter: Logan’s Shadow‘dan beri sırra kadem basan seri için bir ‘reboot’ projesi düşünüyormuş Buna rağmen Ross, bu teklifi reddederek Sony’den ayrılmaya karar vermiş.

Daha evvel Sony Bend bünyesindeyken birkaç üçüncü şahıs açısından oynanan aksiyon oyununda çalıştığını belirten Ross, buna rağmen Syphon Filter serisini nasıl geri getirebileceği ile ilgili hiçbir fikre sahip olmadığını ve bu yüzden teklifle ilgilenmediğini açıkladı.

Pekala sizler bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir gün Syphon Filter serisini tekrar PlayStation dünyasında görebilecek miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu