Oyun

Aralık Ayının Kazananları Intel ve Windows 11 Oldu!

Steam’in her ay yayınladığı donanım ve yazılım anketinin geçtiğimiz ay sonuçları aşikâr oldu. Aralık 2021 sonuçlarına nazaran kazananlar Intel ve Windows 11 olurken, AMD, Ryzen platformuyla hala tutunmaya çalışıyor ve Windows 10 ise hala yaygın olarak kullanılıyor.

Rapora baktığımızda Steam kullanıcılarının büyük çoğunluğunun bilgisayarların Intel işlemcinin yer aldığını görüyoruz. Tüketicilerin yüzde 69.27‘sinin bilgisayarında Intel işlemci mevcut durumda iken, AMD’nin hissesi ise yüzde 30.71. Intel, hala AMD’ye nazaran fevkalade bir liderliğe sahip olsa da, AMD’nin Ryzen platformuyla hissesini artırdığı da açık.

İşletim sistemi tarafına geldiğimizde ise, Windows 11‘in yükselişte olduğu dikkati çekiyor. Microsoft’un yeni işletim sistemine ilgi bir evvelki aya nazaran yüzde 1.87 oranında artarken, son bir ay içinde Steam kullanıcılarının yüzde 10.15’i Windows 11’i bilgisayarına yüklemiş. Lakin elbette oyun severler şu an yaygın olarak Windows 10’u tercih ediyorlar. Çünkü Windows 10, yüzde 81.74 hisseyle pazar birincisi durumunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu