BilimTeknoloji

Cash uygulamasından fiyatsız Bitcoin transferi

Uzun vakittir Bitcoin blok zincirine herkesin erişebileceği ve transferlerin hem fiyatsız hem de çok süratli olacağı bir konsept oluşturmaya çalışan Jack Dorsey bunun meyvelerini toplamaya başladı.

Cash uygulamasından yenilik

Bitcoin zincirinde transferlerin adeta şimşek suratında ve en düşük fiyatlar ile yapılması için 2015 yılında hayata geçirilen ikinci katman Lightning ağı Jack Dorsey tarafından da destekleniyor.

Bitcoin fiyatı ne kadar?

1 gün evvel eklendi

Bilhassa El Salvador’un Bitcoin ihtilali ile birlikte Lightning projesi de ön plana çıktı. Dorsey’in eski ismiyle Square yeni ismiyle Block şirketine bağlı Spiral iştiraki Lightning Development Kit?(LDK) aracını geliştirerek geliştiricilerin hizmetine sunmuştu.

Tekrar Block firmasının Cash taşınabilir ödeme uygulaması bu kiti entegre ederek Lightning ağı üzerinden fiyatsız bir formda Bitcoin transferi ve ödemelerini mümkün hale getirdi. Dorsey uygulamanın kullanım alanın bu sayede daha da artacağını düşünüyor. Öbür taraftan uygulama şimdilik Lightning ağı üzerinden ödeme alamıyor yani yalnızca gönderim mümkün.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Cash uygulamasından fiyatsız Bitcoin transferi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu