BilimTeknoloji

Bugatti birinci elektrikli aracını tanıttı: Araba değil scooter

Tasarım ideolojisini lüks ve sürat üzerine kuran Fransız üstün araba üreticisi Bugatti, birinci elektrikli aracını tanıttı. Şirketin birinci elektrikli modelinin Bytech International ile ortaklaşa geliştirilen bir scooter olması ise sürpriz oldu.

Magnezyum alaşımından yapılan elektrikli scooter 15.8 kg tartısında. Sahip olduğu 700W gücündeki elektrik motoru sayesinde 30 km/s azami sürate ulaşabiliyor. Birinci elektrikli Bugatti’nin mavi, siyah ve gümüş olmak üzere üç renk seçeneği var.

Dört saatte şarj oluyor

Tek şarjla 35 km menzil sunan scooter, olağan bir duvar prizi aracılığıyla dört saatte şarj edilebiliyor. Aracın ardında, asfalta Bugatti logosunu yansıtabilen özel bir lamba mevcut. Ayrıyeten suratı, sürüş modunu ve pil ömrünü gösteren bir LED ekran taşıdığını belirtelim.

Değişik olan şey lüks elektrikli scooter’ın CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarında sergilenmesine karşın ilgi görmemesiydi. Fransız araba üreticisi birinci elektrikli scooter modelinin fiyat etiketini ve ne vakit piyasaya sürüleceğini şimdi açıklamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu