Mobil

Redmi K50 Gaming’in özellikleri ortaya çıktı

Şubat 2021‘de Redmi, Çin’de Redmi K40, K40 Prov ve K40 Pro+ isimli telefonlarını tanıttı. Bu nedenle, şirketin önümüzdeki ay Çin’de birden fazla Redmi K50 modelini tanıtabileceği öngörülüyor. DCS yakın vakitte yeni bir Weibo gönderisi paylaştı. Buna nazaran, K50 serisi Redmi K50, K50 Pro ve K50 Gaming isimli üç modelle geliyor.

Sızıntı kaynağı, Redmi K50 üçlüsünün yana bakan parmak izi tarayıcı ile geldiğini belirtti. Evvelki raporlar, bu modellerin bir OLED ekrana sahip olacağını sav etmişti. Söylentiyi yayan kişi, ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip öbür K50 serisi modeli olduğunu kelamlarına ekledi. Buna ek olarak, Redmi’nin şu anda kısaltılmış L16 / L16U model numaralı yeni bir telefonu test ettiğini açıkladı.

Redmi K50 Gaming özellikleri

Diğer bir sızıntı kaynağı, Redmi K50 Gaming modelinin özellikleri hakkında kıymetli bilgiler paylaştı. Bu noktada, aygıtın 162 x 76.8 x 8.45mm ölçülerinde ve 210 gram tartısında olduğunu ortaya çıkardı. Ekran tarafında da 6.67 inç Full HD+ çözünürlüklü OLED kavisli ekran paneliyle geldiğini belirtti.

Kamera tarafında ön kamerasının 16 Megapiksel olduğunu açıklığa kavuşturdu. Buna da art tarafta 48 Megapiksel ya da 64 Megapiksel ana kamera eşlik ediyor. Ek olarak 13 Megapiksel ve 2 Megapiksel olarak üçlü kamera kurulumuyla geliyor.

Akıllı telefon gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alması beklentiler dahilinde yer alıyor. Batarya tarafında da 4.700 mAh pil kapasitesi ihtimali var. Bunu da doldurmak için 120W süratli şarj kullanacağı savı ortada dolaşıyor. Bunun yanı sıra, şirketin aygıtın biraz daha düşük güçlü bir yonga setiyle donatılmış bir varyantını da piyasaya sürme ihtimali mevcut.

Sizler Redmi K50 Gaming özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu