BilimTeknoloji

Bitfinex’ten çalınan Bitcoin’ler harekete geçti

Yaklaşık 6 yıl evvel Bitfinex borsasından çalınan yaklaşık 120 bin adet Bitcoin’in hackerlar tarafından yine dolanıma sokulduğu görüldü. Whale Alert tarafından elde edilen bilgilere nazaran; kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan yaklaşık 383 milyon dolar kıymetindeki 10 bin Bitcoin, bilinmeyen bir cüzdana taşındı

2016 yılında kripto para borsası Bitfinex bir siber atağa uğramıştı. Bu atakta borsa, 120.000 Bitcoin (BTC) kaybetmişti. Bu sefer Whale Alert tarafından elde edilen bilgilere nazaran çalınan büyük ölçüde Bitcoin, hackerlar tarafından “uxwczt” ile biten anonim bir cüzdana gönderildi. Ayrıyeten süreç yapılan cüzdanın bir borsaya mı ilişkin olduğu bilinmiyor.

Son olarak hackerlar çalınan Bitcoin’lerin bir kısmını en son 2021’in Nisan ayında hareket ettirmişlerdi. O denli ki kelam konusu süreç kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi döneminine denk gelmişti. Ayrıyeten o periyotta boğa döneminin ortasında yaşanan bu transfer, o vaktin kıymetiyle yaklaşık 700 milyon dolara denk geliyordu. 

Bitcoin (BTC) haberin yazımı esnasında CoinMarketCap datalarına nazaran; 38.580 dolardan süreç gördüğünü de belirtelim.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Bitfinex’ten Çalınan Bitcoin’ler Hackerlar Tarafından Taşındı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu