Oyun

Birer birer eksiliyor! SEGA ve Level Infinite, E3’e katılmayacağını açıkladı!

 
Geçtiğimiz gün Ubisoft, E3 2023’ü es geçeceğini ve kendine özel Forward aktifliği 12 Haziran’da yapacağını açıklamıştı. Artık ise hem SEGA hem de Tencent’in yan kuruluşu Level Infinite bu kervana katıldı ve E3 2023’e katılmayacağını duyurdu. 
Ekipler çeşitli açıklamalarda bulundu 
 
 
 
Normal koşullarda her yıl düzenlenen ve çeşitli firmalardan oyunları bizlere sunan E3 aktifliği bu yıl da büyük sekteye uğrayacak üzere gözüküyor. Bu yıl birçok büyük firma resmi olarak katılmayacağını duyuruyor ve kendi etkinliklerini düzenleyeceklerini bildiriyor.
 
Katılmayacağını duyuran firmalar şöyle dursun öteki taraftan katılıp katılmayacağı muhakkak olmayan ve resmi açıklama beklenen firmalar ortasında Activision Blizzard, Electronic Arts, Embracer Group, Epic Games, Square Enix, Take-Two, Warner Bros. Games ve daha fazlası yer alıyor. 
 
Öte yandan katılmayacağını resmi olarak duyuran SEGA, IGN’ye yaptığı açıklamada şunları bildiriyor: “Dikkatli bir değerlendirmeden sonra E3 2023’e iştirakçi olarak katılmamaya karar verdik. Gelecekte duyurulan ve duyurulmayan projeler hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”
  
Level Infinite tarafında ise bir sözcü aktifliğe katılmayacaklarını doğruladı. 
 
E3 2023, 13-16 Haziran tarihleri ortasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ubisoft, aktifliğe katılmayan büyük oyun yayıncıları ortasında yer alıyor. Nintendo, bu aktifliğe daha evvel katılmayacağını doğrulamıştı. Microsoft’un ise E3’ten bir hafta evvel kendi fizikî aktifliğine konut sahipliği yapacağı bildiriliyor. Bunun da 11 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Xbox Games aktifliğini olduğu onaylanıyor.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu